Mahmut Eraslan

Mahmut Eraslan

Başkan, Atatürk heykelini taşıyabilir (mi)?

Başkan, Atatürk heykelini taşıyabilir (mi)?

Başkan, Atatürk heykelini taşıyabilir (mi)?

Adananın çözülmesi gereken trafik başta olmak üzere yüzlerce sorunu var ama hizmet yerine bu çağın en verimli ve ucuz yöntemi olan algı ile yönetiliyoruz. İyi bir reklamcı, sosyal medyada troller, sizden beslenen basın yayın organlarınız varsa hizmete gerek yok. Afiş ve algı ile yönetebilirsiniz milyonları…

Adana Büyük Şehir Belediye Başkanı Sayın Karalar, yapılması gereken birçok hizmetin bekletilmesine bir önceki başkanı gerekçe gösteriyor, imkânlarım kısıtlı, bütçem yetmiyor diyor, ve yapmıyor..

Lakin öncekilerden kalan ve birinci dereceden asli işleri olmayan bazı şeylere devam etmekle kalmıyor ev sahipliği yapıyor, bütçede ayırıyor!

Mesela Altın Koza Film Festivali!

Belediyenin asli işi midir festival yapmak, yapanlara maddi destek vermek?

Yerel basına bir faydası var mı?

Adana’ya bir faydası var mı?

Hâlbuki vatandaşımızın yararına yapılması gereken ve yarım kalan o kadar çok iş var ki, hem de acilen!

Siz yolları köprüleri alt ve üst geçitleri bir yapın, temiz bir otogar, hastaneden üniversiteye kadar raylı sistem, her mahalleye geniş ve modern park ve oyun bahçeleri yapın, işportacılara yer verin demem, o ki asli görevinize dönün, yapılması gereken işlere odaklanın bunları bitirin, sonrasında diğer işler kolay. İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Müdürlükleri ve STK’lar ile el ele verin birlikte işin ehli olanlarla yapacağınız yerli ve milli olan her türlü etkinliği destekleriz.

Görebildiğimiz kadarıyla hizmete değil, görüntüye odaklanmış CHP’nin israfı önleyeceğiz, Sıfır israf vurgusu samimi değil.

Biz görevimizi yerine getirelim. Sayın başkana yarım kalan işleri soralım ve olması gerekenlerden bir kaçını hatırlatmış olalım..

Her iki ucunda trafik ışıkları olan İnönü parkının ortasında bulunan durak(teknosa karşısı), Büyük Postane önü ve hemen bir sonraki Abidin Paşa ve Kızılay caddesinin kesiştiği (ziraat bankası karşısı)kavşakta bulunan duraklar, şehir merkezini kilitlemeye devam ediyor. Burada bulunan kavşak lambaları dahi işe yarmıyor. Çünkü duraklardan ışıklara kadar toplu taşıma araçları, yolcu almak veya indirmek için bekliyorlar.

Beş ocak meydanı tek yön yapıldığı için kavşak olma özelliğini yitirdi, meydanda bulunan Atatürk heykelinin olduğu kavşak ve çevresi beton bariyerlerle çevrili, günün her saati burada uzayıp giden araç kuyrukları, korna sesleri ile oluşan gürültü kirliliği devam ediyor.

Beş ocak meydanındaki beton bariyerler kaldırılabilir mi?

Atatürk heykeli kaldırılarak balıkçılar pazarı civarında yapımı devam eden meydana taşınabilir mi?

İşaret ettiğimiz duraklar kaldırılabilir veya farklı yerlere taşınabilir mi?

Seyhan nehri üzerinde yapımı durdurulan iki köprü inşaatına tekrar başlanabilir mi?

Şehrin ortasından geçen nehir kıyılarının her iki yanına yol açılabilir veya insanlara dinlenme alanları oluşturulabilir mi?

Merkez cami önünden geçen E-5 karayolu üzerine bir üst geçit engelli vatandaşlarımız için asansör yapılabilir mi?

Toplu taşıma araçlarının sayıları azaltılarak Raylı sistem ağları genişletilebilir mi?

Oto gar şehir dışında daha geniş bir alana taşınabilir mi?

Adana afiş algı sürtüşme polemik ile gelişecek bir şehir değil, acilen kolların sıvanması ve işe başlanması gerekiyor.

Adana’nın büyük şehir olabilmesi için elbette sadece Adana Büyük Şehir Belediye Başkanının çalışması yeterli değil. Meclis üyeleri destek vermeli, hükümet yardım etmeli.

Meslek kuruluşları, işadamları, sanatçı, sporcu, STK’lar, basın hepimize iş düşüyor.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Mahmut Eraslan Arşivi