muhammed emin

muhammed emin

bu yapılan islam düşmanlarının işine yarar.. başka değil!

bu yapılan islam düşmanlarının işine yarar.. başka değil!

ben bu işi anlayamıyorum. bir müslüman ölüyor! bi bakıyorum bir kısım insan ardından demediğini bırakmıyor. neymiş efendim şia severmiş.. de alevi güzellemesi yapıyormuş.. var sayalım ki öyle! bu onun iman ehli olmasına engel teşkil eder mi! hayır.. o halde bu ne densizliktir. bir müslüman olarak şia yada kolu olan aleviliğe hangi gerekçe ve hangi içtihad ile kafir muamelesi yapıyorsunuz.. bu ne pervasızlıktır yahu.. bırakın  onların size ne dediğine de birer sünnet yolunun (itidalli yolun) yolcuları olarak kardeş hükmünde olan ehl-i kıbleyi tekfir etmeyin. mü'minin mü'min üzerinde ki son hakkıdır; cenazesinin ardından dua da bulunmak. kusur izafe ettiğiniz her ne ise yaşarken usûlünce dile getirebilirsiniz fakat kendisini savunmaktan aciz bir cenazenin ardından söylenen kem söz, olsa olsa gıybetten başka bişey değildir. iranlı general

kasım süleymani amerikan füzesiyle öldürüldüğünde de sevenleri şehid olduğunu söylerken sevmeyenleri adeta zil çalıp oynadılar. neymiş efendim zalimmiş.. elbette zulüm müslümana yakışmaz ama tarihte de olduğu gibi güçlü olan  bazı müslümanlar da zulüm etmişlerdir. müslüman sıfatı ile taban tabana zıt olan zulüm/zalim vasfı malesef ki;  aynı bedende vucud bulmuştur. söz konusu şahsın ölümünde koskoca bir camia şehid dedikleri cenazenin ardından hüngür hüngür ağlarken, mezhepçilik yaparak lânet okumak da neyin nesidir..! buğz ve nefreti körüklemekten gayrı  kimin eline ne geçecek.. gayr-i müslimlerin, hususiyle  siyonist ve işbirlikçilerin alevi-sünni çatışması çabalarınının değirmenine su taşımaktan başka!.. bırakın da insanlar ölülerinin ardından yas/matem tutsunlar. her bir mezhep saliklerinin kendi içlerinde dahi onlarca belki yüzlerce farklılıkları birer vakıa iken farklılıklarımızı gerekçe göstererek birbirimizle çatışacak mıyız!!!.. bizler ehl-i kıble olarak halk tabiriyle "aynı bağın korukları"yız. bir kısmımız olgunlaşır, maksada uygun olurken maalesef bazılarımız münâfi olabiliyor.

bizim  artık ayrıştığımız yönlerimizi irdelemek/kaşımak  yerine kendi kusurlarımızı düzeltmek için uğraşmamız gerekiyor. rehberimiz kur'an'ın ve önderimiz resûlullah'ın  çizgisine uygun ameller için gayret göstermeliyiz. tarihten ders almalıyız. ne mezhep çatışmasının, ne de ayrıştığımız/farklı düşündüğümüz hususlar sebebiyle birbirimize düşman olmamızın hiç bir müslümana faydası olamaz.

muhammed emin / 10 ramazan 1441

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
muhammed emin Arşivi