1. HABERLER

  2. ADANA GÜNDEM

  3. ÇGC’den TV ve Radyo Çalışanlarına Eğitim Projesi
ÇGC’den TV ve Radyo Çalışanlarına Eğitim Projesi

ÇGC’den TV ve Radyo Çalışanlarına Eğitim Projesi

ÇGC, Çukurova Kalkınma Ajansı’yla (ÇKA), “TV ve Radyo ÇalışanlarınınMesleki Eğitimlerinin Sağlanması Projesi” imzaladı.

A+A-

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir: “Proje ile Cemiyet, Üyeler ve Adana’ya katkı sağlamayı amaçlıyoruz”

ÇKA Genel Sekreteri Dr.Lütfi Altınsu: “Medyanın daha iyi yerlere gelebilmesi için destek sunuyoruz.”

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir  ile Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr.Lütfi Altınsu, “TV ve Radyo Çalışanlarının Mesleki Eğitimlerinin Sağlanması Projesi” imzaladı.

ÇGC Başkanı Esendemir, ÇKA Genel Sekreterliği’nde gerçekleştirilen imza töreninde yaptığı konuşmada, bu proje ile bir başlangıç gerçekleştirdiklerini ve yenileriyle de medyaya katkılarının devam edeceğini bildirdi.

Esendemir, Radyo ve TV çalışanlarına yönelik projenin, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ne ve meslektaşlarıyla Adana’ya katkı sunacaklarını kaydetti.

Genel Sekreter Dr.Altınsu da ÇKA’dan sivil toplum kuruluşlarının yılda 2 kez danışmanlık ve eğitim hizmeti alabildiklerini ifade ederek, amaçlarının kurumların kurumsal kapasitelerine katkı sağlamak ve ihtiyaçlarını belirleyerek hazırlanan projelerle bunların karşılanmasına destek vermek olduğunu anlattı.

Altınsu, ‘Her zaman daha iyisinin yapılmasına katkı sunmak’ hedefinde olduklarını, kalkınmanın eğitim düşüncesinin geliştirilmesiyle mümkün olduğuna inandıklarını ifade ederek, “Proje ile medyanın daha iyi yerlere gelebilmesi için destek sunuyoruz” dedi.

Altınsu, kurumlarda eğiticilerin eğitimini önemsediklerini, sağladıkları desteklerle de kurumsal gelişmeye olumlu yönde katkı sağladıklarını, medyaya yönelik bu projeyle de verimliliğin yükseltilmesi, mesleki hareket kabiliyetlerinin geliştirilmesinin amaçlandığını kaydetti.

İmza törenine; ÇGC Başkan Yardımcısı Sait Güleç, Genel Sekreter Ömer Üney, Mali Sekreter Mutlu Mete, Yönetim Kurulu üyeleri Sefa Saygıdeğer, Hüseyin Arat ile ÇKA uzmanı Filiz Gökçay ve proje danışmanı Ahmet Kanbur hazır bulundu.

PROJENİN KAPSAMI VE HEDEFİ

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti, üyeleri olan medya mensuplarının yerel, ulusal ve uluslararası alanda diger medya kuruluslarına üye çalışanlarla ortak hareket edebilmelerini hedefleyen projenin kapsamında şunlar yeralıyor:

''Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi' amacına uygun olarak;

- Görsel Habercilik

- Spikerlik

- Program Sunuculugu

- Program Yapımcılıgı

gibi konularda üyelerine egitim ve danışmanlık hizmeti alınmasını istemektedir.

Bu sebeple,Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'ne üye TV ve Radyo çalışanlarının eğitim almaları gerektiğini düsünmektedir ve bu bilgiler ısıgında, Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından saglanan ''Teknik Destek Programı'' kapsamında ÇGC üyelerine yönelik olarak bu eğitimlerin sağlanmasını talep etmektedir.

Ayrıca, alınacak olan bu eğitimler sadece medya mensuplarının kişisel gelişimleri ile sınırlı kalmayacak, medyanın etkileyici gücü göz önünde bulundurularak bölgesel anlamda bilgi edinme oranında artış yaşanacak ve sosyo-kültürel kalkınmanın da destekleyicisi niteliğinde olabilecektir.”

PROJENİN TEMEL GEREKÇESİ

- Mesleki gelisimin dogru bir biçimde sağlanabilmesi için Teknik Egitimin öneminin farkında olmak.

- Mesleki faaliyetler yürüten kuruluşların bu tür eğitimlerle kendini sürekli olarak yenilemesi gerekliliğine inanmak.

- Alınacak bu eğitimlerle, medya mensuplarının daha kaliteli yayıncılık hizmeti verileceğini düşünmek.

- Bu eğitimlerle birlikte, 'Yerel Medya'yı oluşturan medya mensuplarının 'Yaygın Medya'da faaliyet yürüten medya mensupları ile aralarındaki tecrübe farkının ortadan kaldırılması ve bu sayede medya sektöründe bir bütünlük oluşturulacağı inancını taşımak.

 

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.