İrfan Küçükköy

İrfan Küçükköy

Dezenformasyon Yasası

Dezenformasyon Yasası

Bu kanun ile Sosyal Medyada küfür kalkacak mı? İktidar taraftarları ve muhalifler küfürden vaz geçecekler mi? Karşıtları anarken şerefsiz diyemeyecekler mi? Yani kanun Gerçekten işleyecek mi?, "Yöneticileri Koruma Kanunu" haline gelirse, yani hedefinden saparsa şaşarım. Savcıların hür ve titiz olması şarttır. Kanun inşaallah dindarlar aleyhine takibe dönmez.

1950 sonrası Atatürk ü koruma kanunu CHP'ye karşı Demokrat Parti tarafından çıkarıldı. Sonunda dindar takibine dönüştü. 1936'da laiklik kanunu dindarlar inkılap karşıtı gösterilmesin, faaliyet yaparlarken serbest olsunlar, serbestçe dini faaliyet yapsınlar teziyle çıkarıldı. Peyami Safa'nın yazılarında görmüştüm. Laiklik kanununa muhalefetten dindarlar hapsedildi . Keser döner sap döner, hesap döner, kanun dindarlar aleyhine dönüşür diye korkuyorum. Benim yaşım tutmaz. Gençler de inşaallah görmezler.

1968 yılında Necmettin Erişen ile Ankara'ya gitmiştik. Osman Yüksel Serdengeçti milletvekili idi. Evinde misafir etti. Gece üçe kadar sohbet ettik. Mecliste bir konuşmasını anlattı. Heykellere çok para harcıyoruz. Artık heykellere para vermeyelim. Kurumların adını Atatürk koyalım dedim diyordu. Bütün kurumların başına Atatürk ismi getirilir oldu. . Daha önce başında şahıslar olan hiç kurum ismi yoktu, Sonra gerekli gereksiz yığıldı kaldı. Hiç bir şeyde ölçü kaçırılmamalıdır. İyi niyetle çıkan kanunlar bile yapanları kıskaç altına alabiliyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İrfan Küçükköy Arşivi