İrfan Küçükköy

İrfan Küçükköy

Düşünür Görüşleri

Düşünür Görüşleri

Sayfama giren, İngiltere’de yaşayan, sayfa tetkikimden kültürlü bir hanım olduğunu anladığım Elif Ulusoy kardeşimizin Facebook’tan bir yazısını kendisinden izin alamadan paylaşıyorum. Yazısına bir başlık da koyuyorum.

Düşünür Görüşleri

Cevdet Sait: Benim zihnimi ve olaylara karşı bakış açımı değiştiren, Malik bin Nebi oldu.

Güne dair İslam dünyasının en temel sorunu Filistin sorunudur denirken, o, “en temel sorunumuz sömürüye müsait olmamız meselesidir” demişti.

Yani bizler şayet içerisinde olduğumuz bu sömürüye müsaitlik ya da Ali Şeriati’nin deyimiyle “eşekleşme” durumundan kurtulamazsak, bizi sömürecek ve güdecek birileri çıkacaktır.

Kısacası en temel sorunumuz içerisinde yaşadığımız bu şuursuzluk ve iradesizlik meselesidir. Dolayısıyla da önceliklerimizi ve meselelere bakış açımızı değiştirmedikçe, bu durumumuz da değişmeyecektir. ÇERKEZ ASILLI CEVDET SAİT EFENDİ VEFAT ETTİ

"Âdem'in oğlu Hâbil gibi ol" dedi ve bir ömür Hâbil çizgisini devam ettirmeye çalıştı. Bu çizginin takipçisi olarak da hayatını noktaladı. Çerkez asıllı Suriyeli kıymetli âlim Cevdet Said vefat etti. Mevlâ rahmet eylesin. Mekânı cennet, makamı âlî olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İrfan Küçükköy Arşivi