İrfan Küçükköy

İrfan Küçükköy

Gene Nazım Hikmet

Gene Nazım Hikmet

Her şair şiir dışında da insandır. Şu anlatacağım olayı, Solcular yücelterek anlatmasalar görür geçerdim. Böyle bir durum sağcı bir şairde olsa solcular ne yaparlardı. Böyle ironi yapabilirler miydi?
Başlığı şöyle koyayım.

Nazım'ın cansız cesedi odasında Üç Kadın Birlikte Ağladı

Biri Türkiye'de evli olduğu, oğlunun annesi Münevver Hanım. Onunla boşandığına dair bir kayıt göremedim.

İkincisi Üst kat komşusu sevgilisi Galina hanım. Bu hanımla yedi yıl sevgili yaşamış. Birçok, o zaman komünist ülkeye (Bulgaristan, Azerbaycan) birlikte gitmişler. Bu sevgiliyi Nazım'ı bilen herkes bilir. Nazımın yazılarını daktilo eden doktor hanım. Aşkını ballandıra ballandıra anlatırlar, yazarlar. Kız çocuklarının adını Galina koyanlar oldu.

Üçüncüsü Vera hanım. Nazım elli beş yaşında iken yirmi dört yaşında bu hanımla tanışır. Bu hanım kendisine yazdığı roman, şiir müsveddelerini göstermeye gelir. Yakınlık kurarlar. Birbirlerine aşık olurlar. Solcular bunu kutsallar. Böylece Nazım yeniden şiire başlar. Ancak önemli bir engel var. Vera evli ve Nazım Türkiye'de evli. Vera eşinden boşanır. Nazım için bir uydurma evrak düzenlenir ve böylece Nazım iki evli olur.
Bu evliliği Galina'dan saklamak isterler. Başka ülkelere yerleşmek isterler ama Nazım'ı yeniden şiir yazmaya başlattığı için Galina, Vera'ya teşekkür eder. Böylece hikaye biter.
Yorumsuz arz ediyorum.
Lütfen yorumlarınızda sin kaflı, sövme değeri gösteren ifadeler kullanmayınız. Ben okurken mahcup oluyorum.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İrfan Küçükköy Arşivi