Mustafa Yürekli

Mustafa Yürekli

"Hakaret et, kazan!" dönemi...


Dünya ve Türk medyasında yükselmek için kullanılan bir sihirli formül var: ?Ak Parti'ye hakaret et, yüksel!?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, ailesine, Ak Parti'ye, il başkanına, bakanlara ve milletvekillerine hakaret eden gazeteci füze gibi yükseliyor, çalıştığı medya kuruluşunda terfi ediyor! Olmadı, CHP'li belediyelerde jet hızıyla kariyer yapıyor.

?Ak Parti'ye hakaret et, yüksel!? formülü, servet kazandırıyor, şöhret bağışlıyor ve kariyer yaptırıyor, üstelik garantili.  İzmirli gazeteci Yusuf İnan'ın ?Ak Parti'ye Nükhet Hotar'a hakaret et, yüksel!? başlıklı yazısında bu konuya örnek gösterilebilecek olaylar ve ilginç bilgiler var.

Yusuf İnan, yazısında ?Başbakan Erdoğan'a hakaret eden, Aziz Kocaoğlu'nun davasındaki görevli hakimleri ve savcıları tehdit eden gazetecinin ofisi, Ak Parti İzmir Milletvekilleri'nin ikinci adresi konumunda. Sayın vekillerle malum gazeteci arkadaşımız can ciğer kuzu sarması! Bu manzarayı gören gazeteciler ne yapsın? Onlar da insan. Onların da duyguları var. İlgi görmenin maddi manevi destek almanın; 'Başbakan Erdoğan'ı eleştirmekten, Ak Parti'ye Küfretmek'ten geçtiğini anlamaları fazla zaman almıyor!? diyor..

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir milletvekili Prof. Dr. Nükhet Hotar, bir süre önce eşinden ayrılmış. İzmir basınından Süleyman Gençel, medyada yükselmenin yolunun sataşmaktan geçtiğinden bu boşanma olayını fırsat bilip sosyal medyadan gazeteciliğe yakışmayan paylaşımlarda bulunmuş. Süleyman Gençel, gezi olayları sürecinde, sosyal medya üzerinden yaptığı aşırı tarafgir ve objektiflikten uzak paylaşımlarla da dikkat çekmeye çalışmış ama başaramamış. Nükhet Hotar da, gazeteci Süleyman Gençel hakkında kişilik haklarına saldırdığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuş.

Süleyman Gençel, söz konusu paylaşımlarında Kıbrıs'ta çekilmiş özel görüntülerin olduğunu ima etmiş. Bu nedenle  Gençel'in evi mahkeme kararıyla aranmış, bilgisayarına ve cep telefonuna el konulmuş. Bu olaylar, Nükhet Hotar'ın mahkemeye verdiği gazeteci olarak Süleyman Gençel'i İzmir'in gündemine taşımış.

Gençel, sonunda beraat etmiş ve İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından EXPO Basın Danışmanı yapılmış. İzmirli gazeteci Yusuf İnan ?Yakında İzmir Valiliği Özel Kalem Müdürü veya Valilik Basın Danışmanı olursa şaşırmam..? diyor, sözkonusu yazısında.

Mustafa Yürekli - Haber 7

mustafayurekli@gmail.com

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.