İrfan Küçükköy

İrfan Küçükköy

Haluk Avanoğlunun Babası ve Annesi..

Bir Hatıra
Haluk Avanoğlunun Babası Ve Annesi

Sayfamda Haluk Avanoğlu adını görünce, yetmişli yıllarda Yeniden Milli Mücadele mecmuasına uğrayan avukat babasını ve akademisyen annesini hatırladım. Rahmetle anmaya vesile olur diye yazmaya ve paylaşımla sunmaya karar verdim. O tarihte Haluk Avanoğlu arkadaşımız ve kız kardeşi Üniversite'de öğrenci idiler. Daha sonra Doçent Dr. payesini gördüm. Profesör oldu mu bilmiyorum.

Annesi Florans Naytınger'de öğretim görevlisi idi. Namaz kıldığı için, ona kadro vermemek dahil bir takım engeller çıkarıyorlardı. Onlarla büyük mücadele verdi ve öğretim görevlisi sıfatını elde etmişti. Talebelerine Dini ruh vermeye çalıştığını, Yüksek Okulu'n, masonik zihniyetli yönetici kadrosuyla mücadele etmek zorunda kaldığını anlatırdı.
Babası daha sessizdi. Kurum avukatlığından emekli olduktan sonra, hat çalışmaya başlamıştı. Hat hocası Hattat Hamid Efendi idi. Bazan eşiyle ve bazan bir hattat arkadaşıyla Mecmuaya ziyarete gelirdi. Efendilik örneği bir beyefendi idi. Oğlu yaşında bizlerle konuşurken, hep sizli bizli konuşurdu. Nezaketine, kibarlığına hayran kalırdım.

Hat derslerinde arkadaşından daha önde idi.

Her ikisine de Allah rahmet eylesin. Ahiret yurtları Cennet olsun.

İrfan Küçükköy Hoca

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum