İrfan Küçükköy

İrfan Küçükköy

İktidara Fanatik Bağlılık

Bu başlığı, Orta öğrenciliğinden beri bildiğim, babası dostum olan, her devirde İslamî hayatı ideal edinmiş bir kişiyi dinsiz ilan edenleri Sosyal Medya'da gördüğüm için koydum. İnandırabilirler mi? çamur at izi kalsın. Önce günah, sonra ayıp, sonra hainlik, sonra Müslünana kafir demek küfrü mucip haldir.

Türkiye'nin %70'i CHP'ye rey vermez. Şimdiki yöneticileri beceriksiz olduğu için değil. Tarihi kötü yönetim sorumluluğunu yüklendiği için. Vazgeçse kendini inkar eder. Sürdürse reyini sınırlar. Solda öne çıkanlar eski gömleği değiştirdim, yeni gömlek giyecem diyemiyor, diyemez, dese gömleksiz kalır.

Bu, bu kadar açıkken iktidarın üç sene sonraya çare aramaya başlaması neyin nesi demeyin. Deniz biter mi, biter.

Acaba AK Parti bütün bu tarihi kurala rağmen, yönetim eksikliği ile CHP ağırlıklı Millet Cephesini iktidara taşır mı? Korkulan işte budur.

AK Parti bu hale neden düştü, Birincisi Seçim kanunu ile kendisine çelme taktı, 1960'tan beri hiçbir dönemde, AK Parti hariç hiç bir iktidar partisi mutlak %50 alamadı. Son seçim eski dönemde koalisyon yeni dönemde ittifaktır.

Bence AK Parti Cumhur cephesini güçlendirme için ortaklık partisi aramasın. Kendini yenilesin. Bunu demek suç mu, değil, güçlü haykır da gör, diyenin başına ne çorap örülür. Kim tarafından? Parti yönetimi tarafından mı, hayır. Sözde Fanatik taraftarlar tarafından.

Fanatik Taraftarların Görüşleri

1-AK Parti yanlış da yapsa desteklenmelidir. Yanlışa doğru gibi sahiplenmelidir. Değilse Parti zayıflar. Halbuki yanlışa yanlış deseler de yöneticiler yanlışı düzeltseler, Parti o zaman güçlenir.

2-AK Parti'den uzak kalanlara alabildiğince saldırmak, hatta küfretmektir. Sosyal medyayı inceliyorum, iğreniyorum. İktidarın uzaklaştırdığı veya farklı sebeplerle ayrı kalan kişiler haindir. Zaten Müslüman değillerdi. Hangi yabancı İstihbarat icad ediyor, bilmiyorum. Bir de yabancı kelimeli dede, nine icad ettiler mi, tamam.

3- Küçük hesap peşindeler. Yakın uzak bir akrabasını bir işe yerleştirdiler mi tamam. Hele idareci olmuşlarsa memleket, iç-dış düşmanlardan, gavurlardan korundu. Vay be!

4- Haksızlık, yolsuzluk var mı bilmem. İğne ucu kadar bile olsa varsa derim ki hırsızın dindarı mı, yoksa dindar olmayanı mı makbuldür?

AK Parti, fanatik taraftar görünenlerden kendini kurtaramazsa, partiyi bu kadar daraltırsa sonucuna katlanır. Milletçe ne kadar güvenmiştik. CHP iktidara ulaşırsa büyük umutlara yazık olur.

NOT:

Bu yazı siyasi konulu, siyaseten tarafsız milli muhtevalı bir uyarı yazısıdır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.