Kutsal Topraklarda Adana 1 ve 2. Kafileler Bayramlaşma programı yaptı

Kutsal Topraklarda Adana 1 ve 2. Kafileler  Bayramlaşma programı yaptı
Mekke’de bulunan Adanalı hacı adayları için düzenlenen bayramlaşma programında Adana 1 ve 2. kafile başkanları Mehmet Yaman ve İbrahim Barut konuştu.

emine-yurekli.jpg

Hac ibadetini yerine getiren yaklaşık 2 milyon Müslüman, Kurban Bayramı'nın ikinci gününde de Cemarat'a akın ederek şeytan taşladı. Mekke'de kaldıkları bölgelerden şeytan taşlama alanı Cemarat'a gelen hacılar, belirlenen yollardan ilerleyerek haccın bir gereğini daha yerine getirdi.

bayramlasma-4.jpg

Bayramın birinci ve ikinci gününe göre yoğun olsa da hacılar herhangi bir sorun yaşamadan şeytan taşlıyor. Şeytan taşlayan hacıların öğle namazından sonra Kabe'ye dönmeye başlamasıyla büyük yoğunluk yaşandı. Mina'daki hacıların da dönmesiyle Mekke sokakları adeta insan seline dönüştü. Şeytan taşladıktan sonra Kabe'ye dönen bazı hacılar, "ziyaret tavafı" yaptı.

bayramlasma-2.jpg

Mekke'deki hacı adayları, bir taraftan hacı olmanın diğer taraftan Kurban Bayramı'nın sevincini iki kardeş kafile olarak birlikte paylaştılar.

bayramlasma-1.jpg

Mekke’de bulunan Adanalı hacı adayları için düzenlenen bayramlaşma programında Adana 1 ve 2. kafile başkanları Mehmet Yaman ve İbrahim Barut konuştu.

bayramlasma-3.jpg

Programda Kur'an-ı Kerim okundu, ilahiler söylenerek dualar edildi.

Yapılan bayramlaşma programına Adana 1. kafile başkanı Mehmet Yaman, Adana 2. kafile başkanı İbrahim Barut, kadın irşat görevlileri Emine Yürekli, Şule Taş ve din görevlileri ile hacı adayları katıldı.

mekke.jpg

Yapılan programda ve bayramlaşma anında duygulu anlar yaşandı.

mekke-2.jpg

Hacılar, Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığı ile geldikleri hac görevini yerine getirirken verilen hizmet ve görevlilerin ilgilerinden memnuniyetini dile getirdiler.

Kaynak:Adanapost

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum