İrfan Küçükköy

İrfan Küçükköy

Millet Partisi Sevdam

Millet Partisi Sevdam

1950'den itibaren çocukluğum köyde de olsam politika İle ilgilenen bir ortamda geçti. O tarihte babam Demokrat Parti1 (DP) temsilcisi, amcam Millet Parti (MP) temsilcisiyediler. Temsilci köylerde başkan yerinde idi. İlkokul bire gidiyordum. Amcamı severdim. Onun etkisiyle "Millet Partiliyim" derdim. Amcamın arkadaşları 'hangi partilisin' derlerdi, ben de "Millet Partiliyim" diye bağırırım, İlkokul birinci sınıf öğrencisi idim. Onlar gençlerdi. Benim böyle bağırmam hoşlarına giderdi. Köyde CHP kazanırdı. Babam okumuş insandı. Eski tip üç senelik ilkokulu bitirmiş, Yeni yazı çıkınca üç sene daha okula gitmiş eğitmen olma hakkı kazanmış ama gitmemiştir. Amcamın evinde kütüphanesi vardı. Öğretmenim bile kitaplarını alır, okurdu. Kitapların üstüne "Arif oğlu Hamdi Küçük“ yazardı. İlkokulu bitirip İmam Hatip Okulu öğrencisi olunca Millet Partili abileri Konya'da ziyaret eder oldum. 1960'larda onlar dava adamları idiler. Onlara saygım sonsuzdur.

1964 Ağustosunda şimdiki adıyla İlahiyat ikinci sınıf öğrencisi iken yaşıtımız Hukuk öğrencisi Aykut Edibali Ve Yavuz Arslanargun ile Konyalı üç Arkadaş İhsan Ramiz Bayram aracılığı ile tanıştık.

Konya’dan dört arkadaşımızı daha çağırdık. On kişilik ekip sabahlara kadar üç gece görüşme sonunda birlikte çalışmaya karar verdik. Böylece üç sene sonra resmen adı Mücadele Birliği olacak hareket Başlamış oldu. Biz Konyalıların fiili Başkanı Kemal Yaman idi. Bütün bunları ve gelişmeleri Mücadele Birliği kitabımda genişçe sundum. İki baskı yaptı. Sayısı çoktam bitti.

Niyetim Millet Partisi takdimi. Konuyu ordan sürdürelim.

Askerlik dönüşü Mehmet Çetin abinin isteği ile resmi görev almadım. İstanbul'a taşındım. Teşkilat çalışmalarına başladım. Mehmet abinin vefatı ile teşkilatçılık faaliyeyertlerini bazı iller hariç tümden üstlendim. Bu arada önemli atılımlar oldu. 1949'dan beri süren Millet Partisi'nin, Mücadele Birliği mensuplarının eline geçmesi de bu esnada 1977 yılı yazında olmuştur.

İstanbul Kadıköy’e ikamet eden üniversiteli bir arkadaşımız babasının selamı ile bir haber getirdi. General Faruk gürler Paşa vefat etmişti. Sonra gelen başkan da parti başkanlığından ayrıldı. Millet Partisi Mücadelecilerin eline geçebilir. Ben bu teklifi Aykut Edibali'ye derhal ulaştırdım. Randevu aldık ve Aykut Edibali Ve ben (İrfan Küçükköy) ikimiz, Millet Parti Genel Merkez üyesi Talat Nevruzoğlu'nun evine gittik. Bir kaç saat konuştuk. MP' Yİ ele geçirme STRATEJİSİ belirledik. Bu stratejiyi başka zaman sunarım. Şu kadarını ifade edeyim. Teşkilatın yüksek performansı ile Parti üç ay sonra kontrolümüze geçti.

Talat Nevruzoğlu'na ve emeği geçen vefat edenlerimize Allah rahmet eylesin.

Çocukluğumda başlayan Millet Partisi sevdam hâlâ sürüyor. MP yöneticilerinden Yüksek performans bekliyorum.

Siz gücünüzü ortaya aktif koyunuz, ittifak çağrıları olacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İrfan Küçükköy Arşivi