Mustafa Yürekli

Mustafa Yürekli

Millete ihanetin reddedilmez kazancı...

Millete ihanetin reddedilmez kazancı...

Uzun tek parti iktidarlarında ne hikmetse hep liderler cezalandırılıyor!

Milli Şef İsmet İnönü'den başka uzun tek parti iktidarlarında kalmış sol lider, daha doğrusu CHP lider yok.. O da ödüllendirilmiş.

Mustafa Kemal Paşa ile İsmet İnönü arasındaki fark, ilki şahıs, ikincisi mason, arkasında büyük, karanlık ve uluslararası etkinliği olan bir örgüt var.

Mustafa Kemal Paşa, kuşatılıp uyutulmuş. Uyandığında Hatay'ı kurtarmış. Milletin menfaatini düşünmüş, birkaç olayda. 1935'te Masonluğu yasaklarken de, 1937'de İnönü'yü başbakanlıktan uzaklaştırırken de milleti düşünmüş.

1923 - 35 arası, Mustafa Kemal Paşa'nın çıraklı dönemidir. 36 - 38 arası da kalfalık dönemi. Mustafa Kemal Paşa'nın ustalık dönemini göremedik.

Mustafa Kemal Paşa sözkonusu kontrol dışı uygulamaları nedeniyle de cezalandırılmış. Hem de İkinci Dünya Savaşı'na aylar kala. Öldüğü günün ertesinde, 11 Kasım 1938'de Çankaya'ya çıkıyor İnönü.

Jet cumhurbaşkanıdır İsmet İnönü; tarihte örneği yok. Mustafa Kemal Paşa'yı öldürenler, büyük bir maharetle ve hızla yerine İnönü'yü koyuyorlar.. İnönü, iki dünya savaşının sonunda da görev alıyor, çok ilginç!

İşte millete ihanet, böyle reddedilmez kazancıyla, her dönemde adam bulur. Sömürge sistemleri, adam bulmakta zorlanmaz bu yüzden. Millete ihanette yarış olduğunu bile söyleyebiliriz. Bu bol kazancı yüzünden sömürgeler hainin harman olduğu yerlerdir.

Çulsuzken, dünyanın sayılı zenginleri arasına girebilir insan.. Milyarder, milyoner generaller üretir, sömürge sistemi. Profesörlükler, genel müdürlükler dağıtır. Milletvekili, bakan, başbakan oluverirsin, sistemin adamı olunca. Hain olduğu halde kahramanlar olarak biliriz onları..

En küçük hatada da canından olursun, sistemin adamı değilsen. Kahramanken, tarihe hain olarak geçersin.

Mustafa Yürekli - Haber7

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Mustafa Yürekli Arşivi