İrfan Küçükköy

İrfan Küçükköy

Mücadele Birliği Bir Camiadır

Mücadele Birliği Bir Camiadır

kucukkoy.jpg

Bu günkü yapısı ile, çeşitli alanlarda her tarafa yayılmış Mücadele Birliği ilk zamanlarında olduğu gibi bir dernek, yaşayan bir şeyh etrafında toplanan bir cemaat, aynı siyasi organ İçinde faaliyet gösteren bir parti değildir. Elbette hareketin ilk önderi Rahmetli Aykut Edibali'ye saygı, ilgi, alaka güçlüdür. Bu konuda hiç bir şüphe yoktur.

O halde Mücadele Birliği nedir? Mücadele Birliği bir "Camia"dır. Yani aynı kültürü alan, Yaşayan insanlar topluluğudur. Bu manada Türkiye Toplumunun hala en güçlü unsurudur.

Emekli bir müftü bir zamanlar ben de Mücadele Birliği mensubu idim. Kültür Çalışmalarına katılmıştım. Sonra kırk senedir uzak kalıyorum dedi ama hareket liderine ve önderlerine saygısını ve harekete sevgisini sürdürüyor. Böyle onbinler var. Bunlar Hareketin dışında mütalaa edilemez. Bu kişi camiamızın mensubudur. Bu onbinler camiamızın mensubudur. Ben son zamanlarda camia anlamında "Hareket" diyordum. Bence bu terim de "Camia" terimi de uygundur. "Mücadele Birliği HAREKETİ" veya "Mücadele Birliği Camiası".

Daha uzun açıklamayı zait görüyorum.

Allah bu anlayış içinde bulunan Millet Partisi'ne de, çeşitli isimli vakıflara da, arkadaşlarımız yönetiminde kurulan okullara, kurslara, Yurtlara, camiamızın her Ferdine ve Küllüne selametler lütuf buyursun.

Selamün Aleyküm...

Fotoğraf 2018 Çeşme Buluşması günlerinden anı.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İrfan Küçükköy Arşivi