İrfan Küçükköy

İrfan Küçükköy

Mücadele Birliği'nde Savrulma (1978-1980)

Mücadele Birliği'nde Savrulma (1978-1980)

Ben dahil, resimde görülen arkadaşlarımızın hepsi ve Teşkilat Merkezi'nde, Mecmua'da, Pınar Dergisi'nde, Bayrak Gazetesinde, Bizim Anadolu Gazetesi'nde, maaşsız, peynir ekmek, domates salatalık karın tokluğuna, sadece Allah rızası için görev yapan hemen bütün arkadaşlarımız, iki sene içinde hizmetlerinden ayrılmak zorunda kaldılar. Buna bir isim vermek gerekirse "SAVRULMA" demek gerekir.

Kimse kimsenin elinden tutacak halde değildi. Her biri bir ayrı yere kondular hatta düştüler. Bu esnada büyük sıkıntılar çektiler. Ben hastalandım, hemeroid hastalığının sıkıntıdan olduğunu söylüyorlar. ayrıca kalın barsağımda iki polip oluşmuş, elli kiloya düştüm, acilen ameliyat oldum. Ahmet Taşgetiren'den başka kimse geçmiş olsun için gelmedi. Ben kendimi örnek verdim. Hepsi derin acı ve büyük sıkıntılar çektiler. Davadan uzak kalmanın ne kadar zor olduğunu en iyi onlar bilir.

Hepsini kutlarım. Her biri bu acıyı ve ekonomik sıkıntıyı yaşadılar ve bir surette aştılar. Hiç biri serzeniş suretiyle bile olsa sıkıntılarını dile getirmediler. Mücadele Birliği'ne şüpheli bakış uyandıracak hiç bir açıklama yapmadılar. Teşkilat dışı kalmış Mücadeleciler olarak davaya ve hatta teşkilata manevi bağlılıklarını sürdürdüler.

Davaya devam eden arkadaşlarımız da şüphesiz ki benzeri acılar yaşadılar. Onlar da acılarını yuttular. Hiç bir şey olmamış gibi davaya dört elle sarıldılar. Bunlar arasında hiç bir suçlama olmadı. Son zamanlarda bazan aşırı ifadeler işitiyorum. Mevkiye, mansıba koşmak gibi suçlamalar. Onların Teşkilata sonradan dahil olanlar olduğunu sanıyorum. "Onları kınıyorum". Ayrı düşse, devam etse, onları ve herkesi derin sevgiye dayanan Mücadeleci terbiyesine davet ediyorum.

NOT: "BEĞEN" işareti koyabilirsiniz, Paylaşabilirsiniz. Lütfen menfi yorum, benim yazımın ruhuna ters, kardeşliğimizi zedeleyecek yorum yapmayınız. Böyle gördüğüm yorumları sileceğim. Kimse kusura bakmasın.
Ayrıca sayfamı tartışmaya açmak istemem. Faydalı görmüyorum. İyi niyetli yazarken prensipleri aşan olabilir. Onun için lütfen sayfamda ihtilafa yol açacak yorum yapmayın. Kendi sayfasında veya başka sayfalarda yorum yapan olursa bu beni ilgilendirmez.
selamün aleyküm.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.