1. HABERLER

  2. ADANA GÜNDEM

  3. 'Müftülere Fazla Mesai Yaptırma Sevdanızdan Vazgeçin..'
'Müftülere Fazla Mesai Yaptırma Sevdanızdan Vazgeçin..'

'Müftülere Fazla Mesai Yaptırma Sevdanızdan Vazgeçin..'

Müftülere Fazla Mesai Yaptırma Sevdanızdan Vazgeçin. İşsizliğe Çözüm Bulun!..

A+A-

CHP Adana Milletvekili Av. Elif Doğan TÜRKMEN; Adana’nın ve Türkiye’nin işsizliğine çözüm üretmek Meclisin ve Hükûmetin görevidir.

AKP Adana’yı gözden çıkardı..

"Hükümetin Adana’ya Bakışı değişmelidir!"

Adana Cumhuriyeti'nde AK Parti ve Adanaspor Küme Düştü.. 

Adana’nın işsizlik sorununu Meclis gündeminde defalarda dile getiren Elif Doğan TÜRKMEN, 10 Ekim 2017 tarihinde aynı sorunu yılmadan, yine, yeniden gündeme taşımak için söz aldığı Meclis kürsüsündeki konuşmasına, 10 Ekim Ankara Gar katliamını anarak başladı. 10 Ekim katliamı ve yaşanan tüm katliamlarda yaşamını yitiren, yaralanan vatandaşlarımızın, ailelerinin ve yakınlarının acıları dinene kadar, ADALET yerini bulana kadar, Cumhuriyet Halk Partisinin takipçisi olacağını belirtti.

İŞSİZLİK İNTİHARLARI YÜREKLERİ PARÇALIYOR

1970’li, 80’li ve 90’lı yıllarda sanayinin başkenti, Türkiye’nin Paris’i olan Adana’nın, 2002’li yıllara gelindiğinde, özellikle AKP’nin iktidara geldiği 2002 yılından sonra işsizlikten intihara sürüklenen vatandaşların olduğu Adana’ya dönüşmesinin yürekliğini parçaladığına değinen Elif Doğan TÜRKMEN, her seçimde Adana’ya vaatlerde bulunan hükümetin seçim bittiğinde Adana’ya sırtını döndüğünü ve hiçbir vaadini yerine getirmediğini söyledi.

ADANA’YA VERİLEN SÖZLER YERİNE GETİRİLMİYOR

Dünyanın en önemli üç ovasından birisi, bir tarım kenti olan Adana’da bugün gelinen noktada tarımın payının yüzde 14,7 olduğunu belirten TÜRKMEN, sanayinin payının ise sadece % 21 olduğuna dikkat çekti ve  TUİK verilerine göre 2015 yılında sanayi sektöründe enerji tüketiminin önceki yıla göre gerilemesinin bunun en büyük göstergesi olduğunu belirterek konuşmasını şöyle tamamladı:

Adana teşvikte sürünürken, tarımda sürünürken, işsizlikte sürünürken siz müftülere fazla mesai yaptırma sevdasındasınız.

Bu sevdadan vazgeçin, işsizliğe çözüm bulun!

Adana sanayisi teşvikte talepkardır. Bu talepler hükümet tarafından karşılanmalıdır. Ayrıca tarımda da havza bazlı destek ve teşvik beklemekteyiz.

Sonuç: Adana ilinin işsizlik sorunlarının araştırılarak yapılacak yasal düzenlemeler de dâhil olmak üzere alınacak önlemlerin belirlenmesi amacıyla Meclis araştırması açılmasına dair önerge AKP oylarıyla yine reddedildi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.