"O kayıtlar Jandarma'dan çalındı"

"O kayıtlar Jandarma'dan çalındı"

Ersöz, kayıt altına aldığı görüşmelerin Jandarma Genel Komutanlığı'ndan çalındığını ileri sürdü.Ergenekon sanığı emekli Tuğgeneral Levent...

Ersöz, kayıt altına aldığı görüşmelerin Jandarma Genel Komutanlığı'ndan çalındığını ileri sürdü.

Ergenekon sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, kayıt altına aldığı görüşmelerin Jandarma Genel Komutanlığı'ndan çalındığını ileri sürdü. Hırsızın ise içeriden biri olmadığını iddia etti...

Ergenekon sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, çarpraz sorgusunda yine ilginç açıklamalar yaptı. Ersöz, Cem Uzan, Mehmet Emin Karamehmet ve Mustafa Balbay gibi kişilerle talimat üzerine görüştüğünü ve emir üzerine görüşmeleri kayıt altına aldığını açıkladı.

Ersöz, görüşme kayıtlarının Jandarma Genel Komutanlığı'ndan çalındığını ileri sürdü. Ersöz, "Bunu yapanın içeriden biri olduğunu sanmıyorum ama bunu bulmak adaletin görevidir. Ben salak, aptal, işini bilmez biri miyim bunları her formata yani ses, görüntü ve fotoğraf olarak arşive koyayım? Ardından da darbecilikle suçlanayım" dedi.

İMRALI BANA BAĞLIYDI

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'n-de görülen Ergenekon davasının dünkü duruşmasında Levent Ersöz'ün video konferans yöntemiyle çapraz sorgusu tamamlandı. Sorgu sırasında Hakim Hasan Hüseyin Özese, Ersöz'e 1999'da İmralı'dan sorumlu komutan olup olmadığını sordu. Ersöz, "İmralı'da görevli değildim. 2003 yılında Bursa Jandarma Komutanlığı yaptım. İmralı da Bursa Jandarma Komutanlığına bağlıydı" cevabını verdi.

Ersöz, darbeciliğin namussuzluk ve şerefsizlik olduğunu tekrarladı. Hakim Sedat Sami Haşıloğlu, Ersöz'e kardeşinin evinde çıktığı iddia edilen belgeleri hatırlatarak, ''Belgelerde anlatılan harp oyunu nedir'' diye sordu. Ersöz, bunun eğitim ve öğretim amaçlı bir çalışma olduğunu öne sürdü. Bir başka soru üzerine JİTEM diye bir teşkilatın olmadığını iddia etti.

BALBAY POLEMİĞİ

Bu arada Hakim Özese tutuklu sanıklardan Mustafa Balbay'ın ifadesinde ''Orgeneraller Erdal Şenel, Şener Eruygur ve Hurşit Tolon ile Tuğgeneral Levent Er-söz rutin olarak her ay özel bir toplantıya katılırlardı. Ben de bu toplantıların bazılarına katıldım. Masrafları gelen kişilerden alınırdı. Ayrıca bu toplantıların yeri her ay değişirdi'' dediğini hatırlattı. Er-söz, bu ifadelerin doğruyu yansıtmadığını, kendisinin sadece benzeri bir toplantıya katıldığını söyledi. Söz alan Balbay ise ifadesini kabul etmedi.

AK PARTİ: O İSMİ AÇIKLA

Levent Ersöz, AK Parti Genel Başkan Yardımcılarımdan birinin yüksek mevkiler teklif ettiğini ileri sürdü. Bu iddiaya AK Parti'den cevap gecikmedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, ''Ben onlardan birisi değilim. Hatta bu adı geçen zat, görevdeyken, bakan sıfatı ile beni dinletiyordu. Dolayısıyla böyle bir iddia ortaya atmıştır, iddiasını ispatlarsa o kişinin ismini verirse bir değerlendirme yapılır' ' dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.