Selim Elçi

Selim Elçi

Yusuf ağabeyi dualarla andık

Yusuf ağabeyi dualarla andık

Yusuf ağabeyi dualarla andık

Adanapost İnternet Haber Sitesi editörlerinden Yusuf Ziya Öter, vefatının birinci yılında Kabasakal Mezarlığı'nda bulunan kabri başında dualarla anıldı. Anma törenine Adanapost İnternet Haber Sitesi’nin çalışanlarının yanı sıra Yusuf Ziya Öter’in arkadaşları ve aile yakınları katıldı.

Anma törenine katılan Öter'in mesai arkadaşları ve yakınları Yusuf Ziya Öter için Kur'an-ı Kerim okuyup dua ettiler. Öter için akabinde Beyazevler Camii'nde mevlit okuyup, hatim duası yapıldı.

zirvelerde-dolasmak.jpg

Hayatı boyunca sadece dergi ve gazetelerde yazı hayatını sürdüren yazarın ilk şiir kitabı “Düşüncenin Esrarı” ve ikinci kitabı ise adanapost.com da ki yazılarından oluşan “Zirvelerde Dolaşmak” adlı kitabı yayınlanan şair-yazar Yusuf Ziya Öter, vefatının 1. senesinde dualarla yad edildi.

Adanapost İnternet Haber Sitesi’nde 10 yıla yakın ekonomi editörü olarak emek veren, “Milli olmak, yaşanılan vatanı karşılıksız sevmektir.” diyen şair-yazar Yusuf Ziya Öter, vefatının 1. yıl dönümünde sevenleri tarafından dualarla anılıyor.

Şair, Yazar Yusuf Ziya Öter vefatının yıl dönümünde anılıyor

Adanapost İnternet Haber Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Yürekli, kültür hafızamızı diri tutmak ve düşünce dünyamızın sürekliliğini sağlamak için; kaybettiğimiz yazarımızı, bugünün değerli kalemleriyle anıyoruz, dedi.

Yürekli, “Yusuf Ziya Öter Bey, iyi bir kalem; dikkati canlı ve duyarlılığı yeryüzünü kuşatan bir yazar. İyi okumuş, ciddi bir birikimi var. Küresel ölçekte, İslam milletini gün be gün takip etmektedir.

‘Zirvelerde Dolaşmak’ isimli bu kitabı, gençlik yıllarından başlayarak gazete ve dergilerde yayınlanan yazılarının derlenmesinden ve adanapost’ta yayınlanan yazılarından oluşmuş bir seçkidir. Kitap haline gelecek pek çok çalışması bulunmaktadır.” dedi.

“Enginde kanat çırpıp, sonsuzluğa ulaşmak.

Gaye onda yok olup, zirvelerde dolaşmak.”

Yusuf Ziya Öter

Yusuf Ziya Öter’in vefat yıl dönümünde onu sevenlerle, mezarının başında buluşup Kuran-ı Kerim okuyarak, dualar ettik. Onu yad ettik. Ruhu şad olsun.

adanapost-yazarlari.jpg

Yusuf Ziya Öter Kimdir?

Adanapost İnternet Haber Sitesi editörlerinden Yusuf Ziya Öter, geçtiğimiz yıl 13.09.2022 tarihinde ebedi aleme göç etti.

Şair, Yazar, Ekonomist. Adana’nın Ceyhan ilçesi Doruk mahallesinde 15.08.1944 yılında doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokul ve lise eğitimini Ceyhan’da tamamladı. İlk çalışmalarını, Ceyhan Lisesi’nin yayınladığı Işınsu Dergisinde yayınladı. İstanbul Özel Gazetecilik Yüksek Okulunu bitirdi (1968). Askerliğini, yedek subay olarak Manisa’da yaptı (1969). Özel sektörde ekonomist olarak çalıştı. Şairin, daha önce “Düşüncenin Esrarı” adlı bir şiir kitabı yayınlandı. 10 yıla yakın adanapost internet haber sitesin’de ekonomi editörü olarak görev yaptı.

Yusuf Ziya Öter’in yazılarını ilgiyle takip eden okuyucuları ve yazar arkadaşları tarafından camilerde dualar ile anıldı. Öter Ailesi de genç hafız öğrencilere, ihtiyaç sahiplerine çeşitli ikramlarda bulunarak hatim duasına katılıp yazarın vefatının birinci senesinde anısına Ova yayınları tarafından hazırlanan “Zirvelerde Dolaşmak” kitabını sevenlerine dağıttılar.

Hayat bu işte. Giden gelmiyor... Dün mezarı başında andık, tüm sevenleri ve ailesiyle birlikte. Allah, Ahiret'te komşu eylesin, Yusuf Ağabeyimizle bizleri inşallah.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Selim Elçi Arşivi