Mustafa Yürekli

Mustafa Yürekli

‘ABD, İsrail'e toprak ilhakı seferberliğine çıktı..’

‘ABD, İsrail'e toprak ilhakı seferberliğine çıktı..’

Eyüp Sultan Sosyal Bilimler Derneği Genel Başkanı, Mustafa Yürekli, Sosyal Medyadan Yaptığı Açıklamada,

"ABD Lübnan ve Suriye'den Akdeniz sahilinde İsrail'e toprak ilhaki seferberliğine çıktı.. Bu olay son yoklamadır. Püskürtülemezse, İslam alemi diye bir alem kalmaz: Endülüs, Balkanlar ve Filistin'de gerçekleşen katliam daha çaplı ve daha kanlı tekrarlanır..

İsrail ve ABD'nin İran'la meselesi Lübnan, Türkiye ile meselesi de Suriye'dir. İran'ı Yemen'de Suudi Arabistan'la durduruyor, Türkiye'yi Afrin'de PKK-PYD ile..

Bu hesabı bozacağız inşallah..

1990'dan beri, kapitalizmin derinleşen tarihsel krizinin yarattığı yıkıcı sonuçların tetiklemesiyle, İslam milletinin dünya güçleri karşısındaki farkındalığı ve öfkesinin büyüdüğü; bu haklı öfkenin dünyanın çeşitli noktalarında patlamalı isyanlara dönüştüğü yeni bir süreci yaşıyoruz. Bu anlamda İslami hareketteki gerileme dönemi artık sona erdi.

Evet, henüz İslam milletinin dirilişte birlik bilinci ve örgütlülük düzeyini yükseltmek bakımından dünya genelinde yolun başında bulunuluyor. Ancak nesnel durumdaki söz konusu değişim, Müslüman aydınların öznel faktörü güçlendirmek üzere azimle atılıma geçmeleri bakımından çok büyük bir önem taşıyor. İslam birliği ekseninde aydın seferberliğinin bireysel ve toplumsal yenilenmeyi hızlandıracağına ve İslam milletine güç vereceğine olan bilinç ve örgütlenme çabası her geçen gün yaygınlaşması gerekiyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Mustafa Yürekli Arşivi