Adana İmam Hatip Lisesi Mezunları Hasret Giderdi?Adana'da geleneksel hale getirilen İmam Hatip Mezunları Bayramlaşma Günü'nde eski ve yeni mezunlar bir araya gelerek hasret giderdi.

Adana İmam Hatip Lisesi Mezunları Platformu tarafından düzenlenen Geleneksel Bayramlaşma Çukurova Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde gerçekleşti.

Bayramlaşma Kur-anı Kerim tilaveti ile başladı. ADİM-DER Başkanı Veyis Şahin selamlama konuşmasından sonra Adana İmam Hatip Lisesi mezunları, hasret giderdi.

Bayramlaşma Günü'ne Seyhan kaymakamı Ahmet Okur, Yut-Kur Bölge Müdürü A.Kerim Arıkan, Doç. Dr. Hüseyin Fazlı Ergül, Adana Milli Eğitim İl Müd. Yard. Hayati Koca, Çukurova İlçe Milli Eğitim Müd. Mehmet KaplanKonya Taşkent Müftüsü Mustafa Bilğiç, Ak Parti  Karataş İlçe Başkanı Mustafa Özcan, Ak Parti Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çırak, AK Parti eski Milletvekili Ziyaettin Yağcı, Aşkın Tüfekçi Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Sefa Yapıcı, Mehmet Zeren, Muammer Avşar, Mehmet Bağcı, Mehmet Çevik, Zekeriyya Nane, Miktat Yıldırım, Muhammet Ceylan, Abdullah Özcan, Mehmet Ünsal (Kato), Halil Uslu, Mehmet Turhan, Cahit Tekin, Osman Bedir  öncesi bir konuşma yapan Adana İmam Hatip Lisesi Mezunları Platformu Başkanı Veyis Şahin, geleneksel hale gelen bayramlaşma günü etkinliğini bundan sonra da sürdüreceklerini söyledi.Seyhan Kaymakamı Ahmet Okur:


?İmam Hatipli olmaktan gurur duyuyorum??

? İmam Hatip Liselerinin Türkiye'nin en köklü ve disiplinli aynı zamanda en başarılı okullar olduğunu söyledi. Milletin her zaman bu okullara sahip çıktığını ve çıkmaya da devam edeceğini belirtti. İmam Hatip Liseleri her zaman ülkemizin, milletimizin hizmetinde olmuş, vatanına, milletine bağlı nice nesiller yetiştirmiştir. Şimdi de vatan sevdalısı bir nesil yetiştirmeye devam ediyor. Bu okullar milletin okullarıdır" diye konuştu?


Adana Milli Eğitim İl Müd. Yard. Hayati Koca:


?..yarışın bittiği yerde bizim yarışımız başlar ??

İmam Hatip Liseleri'nin bilgili, görgülü, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, Türkiye'nin sorunlarının farkında olan ve çözüm yollarını araştıran olgun, çalışkan ve nitelikli gençler yetiştirdiğini belirterek, İmam Hatip mezunları olan bizler üstadın dediği gibi,  ?..yarışın bittiği yerde bizim yarışımız başlar ??dedi.

?Bir yarış biter, o yarışın bittiği yerde daha uzun bir yarışımız başlar bizim.

Bizim yarışımız, Hz. Adem'le başlar. Bütün peygamberlerin yarışıyla devam eder.

Bizim bu yarışta başlama emrini veren Rabbimizdir ve yarışın varış yeri Cennettir.?dedi


Çukurova Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Recep Yörür:


Adananın en iyi okulunun müdürü olmaktan her zaman gurur duyduğum Çukurova Anadolu İmam Hatip Lisesi?ne sahip çıkan ve destek olan herkese teşekkür ederim?" dedi. Okul Müdürü Yörür, sizleri okulumuzda ağırlamanın ve gönül dostlarının birlik, beraberliğinin sağlanmasının ve hatıraları canlandırmanın kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

 

Selim Elçi, adanapost

10.10.14, Adana

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.