Adana lezzet festivalini destekliyoruz ama!..

Adana lezzet festivalini destekliyoruz ama!..

Adana mutfağı ile Akdeniz ülkelerinin buluşacağı 4 – 6 Ekim 2019 tarihlerinde düzenlenecek "3'üncü Uluslararası Adana Lezzet Festivali" hazırlıkları tamam.

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayesinde, Adana Valiliği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan festivalde, Akdeniz havzasında yer alan ülkelerden KKTC, İtalya, Malta, Lübnan ile Fas'tan konuklar var ve festival süresince geleneksel yemeklerini tanıtacakları stant açacaklar. Fransa, İspanya, Yunanistan, Arnavutluk, Tunus ve Bosna Hersek'ten şefler ise gastro şovlarla katkı verecekler. Ayrıca Akdeniz havzası dışından Güney Kore ve Endonezya da açacakları stantlarla kendi ulusal lezzetlerini sunmak üzere yer alacaklar.

Lezzet festivalini önemsiyor Adana’nın tanıtım ve ekonomisine büyük katkısı olacağına inanıyor ve destekliyoruz. Ama şehrimizin imajına zarar veren rakı festivali ve benzeri toplumu ifsat eden festival ve etkinliklere hayır diyoruz. Valilik izni olmadığı halde şehir merkezinde tarihi ulu cami çevresinde merhum Adana Valisi Şair Ziya Paşa’nın kabri yanında masaların kurularak festival adı altında alkole teşvik edilmesi suç değil midir?

Mademki Adananın imajını düzeltmek ve hak ettiği yere getirmek istiyoruz, bunun için yoğun çaba sarf ediyoruz, o halde somut adımlar atılmalı değil mi?

Ekonomimize katkısı olan Adana lezzet festivali gibi esnaf sanatkâr ve halkımızın yararına, STK’lar arası kitap fuarı, kültür sanat spor etkinlikleri yapılmasını önemsiyoruz, destek veriyoruz. Bazı etkinlikler için yer sıkıntısı yaşayan STK’ların davet edilmesi halinde istişare ve işbirliği yapılarak daha güçlü etkinliklerin yapılabileceğini düşünüyoruz.

Adana valimiz Sayın Mahmut Demirtaş’ın güney mahallelerimize yönelik projesi ve Adana lezzet Festivali gibi yaşadığımız şehrimizin imajı ve geleceği için attığı adımları takdirle karşılıyor tebrik ediyoruz.

ASİM(Adana sivil insiyatif meclisi)olarak tüm kötülüklerin anası olarak bilinen ve Adana’mızın imajını bozan rakı festivalini kamufle ederek kebap ve şalgam festivali adı altında yürütmeye çalışanlara karşı gerekli tedbirleri alarak izin vermeyeceğini ümit ediyoruz.

Adana Büyük Şehir Belediyesi ve Merkez İlçe Başkanlarının da bu konuda kamuoyunun hassasiyetin dikkate alacağını, gayri meşru ve toplumu ifsat eden bu tür rezaletlere katkı vermek yerine Adana’mızın birinci dereceden ihtiyacı olan hizmetlere odaklanmasını tavsiye ediyoruz.

Biz hiç kimsenin özel hayatı veya yaşam tarzı ile ilgili değiliz, gençliğimizi ve geleceğimizi ilgilendiren toplumsal sorunlarla ilgileniyor, eğitimli, sağlıklı daha modern bir şehir için çağrıda bulunuyoruz vesselam.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.