Mustafa Yürekli

Mustafa Yürekli

Azerbaycan-Ermensitan savaşı en çok Rusya ve İran'ı etkiler..

Mustafa Yürekli, “Azerbaycan-Ermensitan savaşı uzarsa, Rusya ve İran topraklarına yayılır.” dedi.

Eyüp Sultan Sosyal Bilimler Derneği Genel Başkanı Mustafa Yürekli, Azerbaycan-Ermensitan gerilimine ilişkin Ermenistan-Azerbaycan çatışmasının arkasında Batı var, ABD, İngiltere, Fransa ve Almanya var.. Ermenistan-Azerbaycan çatışması, Rusya ve İran’ın aleyhine.” dedi.

Küreselleşmenin, Asya’yı Afrikalaştımak olduğunu, onlarca devlete bölünmüş, ekonomik ve siyasal alanlardan çıkarılmış İslam milletinin, sosyal, kültürel ve fizik varlığını da tamamen ortadan kaldırmayı amaçladığını anlatan Mustafa Yürekli, Azerbaycan-Ermensitan gerilimine ilişkin sosyal medyada yaptığı değerlendirmede,

“İki bölgede, aynı anda saldırıyorlar, şaşkınlığa düşürmek için. İlk olarak Hint Okyanusu, Umman Denizi ve Basra Körfezi  cephesine bakınca, İran ve Pakistan’ın Irak, Ermenistan ve Afganistan’dan kuşatıldığını görüyoruz. Ermenistan-Azerbaycan çatışmasının arkasında Batı var, ABD, İngiltere, Fransa ve Almanya var.. Ermenistan-Azerbaycan çatışması, Rusya ve İran’ın aleyhine.. Çatışma uzun süre devam ederse, bu sefer Rusya ve İran topraklarına da sıçrar..  Azerbaycan’a da yayılmış Ermenistan, Batı’nın Hazar Denizi, Kafkasya, Orta Asya, Güney Asya’daki üsleri olacak görünüyor..   İkinci olarak Akdeniz cephesine bakınca da İsrail ve Yunanistan’da üs kurmuşlar. Mısır ve Suriye’yi belli oranda hallettiler. Bütün güçleriyle Türkiye’ye saldırıyorlar.” dedi.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.