İrfan Küçükköy

İrfan Küçükköy

Coronavirüs americanovirüs mü?

Coronavirüs americanovirüs mü?


Sosyal Medya'da, coronavirüs'ün ABD'de laboratuvarlarda güçlendirilip, ekonomisini çökertmek için Çin'de yapay yollarla bulaştırılıp, yaygınlaştırıldığı iddiası vardı. Bu iddia başka türlü, Çin yetkililer tarafından da ifade edildi. Çin'e Amerikan askerleri taşıdı, dediler. Okuyup geçmiştim. Dünyayı saracağı, Batı Avrupa'da ve hatta ABD'de sosyal hayatı ve ekonomilerini sarsacak, çökertecek bir duruma geleceği tahmin bile edilmiyordu. Türkiye'de bazıları Çin Uygurlara zulüm yaptı, cezasını buldu dediler. Bu gece Arapça internette Uygur Türklerinden bir kadının idamını seyrettim. Daracığını kurmuşlar, halk meydanda toplanmış. Babayiğit bir kadın getirildi. Yüzü açılınca ilk gördüğü darağacında sallanan kördüğüm bir yağlı kendir. Baktım, kadın hem ağlıyor, hem habire konuşuyor. Uygur kıyafetli biri gülerek geldi ve idam hükmünü okudu. İdamı izlemek üzere gelen bir gurup kadının yüzleri yazma ile örtülü idi. Kamufle için örtmüş olmalılar, hoca olması lazım bir sarıklı, sakallı kişi idam edilecek kadının yanına geldi, telkın yaptı. Bu esnada yüzleri yazmalı kadınlar korkmadıklarını göstermek üzere yazmaları başlarına kaldırdılar ve yüksek sesle slogan attılar. Erkekler tarafından da slogan atanlar oldu. Cellat olmalı Uygur kıyafetli biri yaklaştı ve kadının boynuna ipi geçirdi. Tepinerek sallanan ayaklarını gördüm. Bu esnada ağıtlar ve sloganlar yükseldi ve içeriye silahlı askerler girdiler. Belki de yeni tutuklamalar yaptılar. Bunu seyrettikten sonra tabiiki sabaha kadar uyuyamadım.

Sonra Çinliler Uygurlara zulüm yapıyor, Allah coronabirüsü musallat etti, tarzındaki propaganda edilen görüşü düşündüm. Doğru olabilir mi diye düşündüm.
Bir Şeyh bozuntusunun, "Dua ettim, Çine Allah virüs gönderdi. Çin bu illetle bitecek, Uygurlar kurtulacak" dediğini düşündüm.

Bir video izlemiştim. O videoda Nazım Kıbrısi nin ağzından bir beddua dinledim. Geçmişte vicahen bildiğim Nazım Kıbrısi nin Sözler ile ağız hareketlerinin uygun seyir etmediğini seyrettim. Bunun mizansen olduğunu sanıyorum. Bu mizanseni bir istihbarat teşkilatı başarabilir diye düşündüm. Hangi İstihbarat yapabilir. CİA . Olabilir mi, bilmem.
ABD böyle bir insanlık ihanetini yapabilir mi? Yapar. Atom bombalarını kim üretti. Kim fırlattı?. ABD yapar, Yapmışsa
Şimdi kendi silahı ile kendini vuruyor.
İnşallah Dünya bu afetten kısa zamanda kurtulur.
İrfan Küçükköy Hoca

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.