En Zor Cumartesi/ Şimdilik Veda

En Zor Cumartesi/ Şimdilik Veda

Önce Adana...
1994’ün yaz sonuydu. 95’te ayrılmak için gelmiştim, nasip 2018’e kadarmış.
Bir çantayla gelmiştim. Giderken bir iş, eş, dört çocuk, dört kitap ve dünyalıklar... Varedenin, hikmetin, nasip edenin, yaşatanın izniyle ve şükürle...

Adana...
Portakal kokulu şehir.

Pamuğun beyazıyla anızın karasının, tarihle güncelin, güzelle çirkinin, iyiyle kötünün, denizle yaylanın, gitarla davul-zurnanın bazen iç içe bazen de uç uca durduğu şehir.

Sen ne isen, o olan şehir.

Başka yere gidildiğinde özlenen; ama neyi özlendiği bilinmeyen şehir.

Kolay mı, hiç de değil. Sadece söz mü, hayır öz de yanar.

Çukurova Üniversitesindeki hocalarım ve arkadaşlarım, Seyhan Ahmet Cevdet Çamurdan İlköğretim Okulundaki, Yüreğir Dadaloğlu Lisesindeki, Seyhan ÇEP İletişim MTAL’deki, Erkan, Öncü, Zafer ve Metod Özel Öğretim Kurumlarındaki öğrencilerim ve arkadaşlarım; Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğündeki,Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki, on beş ilçenin ayak bastığımız, elini sıktığımız, yüz yüze geldiğimiz personel, öğretmen ve yöneticileri, iyi ki vardınız!

Sivil toplumdan siyasete, bürokrasiden kitap, dergi ve basın dünyasına kadar paylaşımda bulunduğumuz kıymetli arkadaşlar, iyi ki vardınız!

Bir iyilik varsa sizin; bir hata, kusur, eksiklik varsa bizimdi. Yaradan ve yaşatan şahittir ki gece ve gündüz her şey daha iyi, güzel, faydalı olsun diye mücadele ettik. Kapısı en son kapanan, ışıkları en son sönen olmaya çalıştık. Nasip kadar...

Bilen bilir. Bir dost kelamının, selamının bizim için yeri başkadır. Gel denilince gidilir. Makam ve mekan sorgulanmaz, hatta sorulmaz. Öyle oldu.

Dün itibariyle Adana Milli Eğitim Müdürlüğündeki görevimden ayrılarak Ankara Milli Eğitim Müdürlüğündeki Müdür Yardımcılığı görevime başladım.
1994’ten bugüne bir şekilde iletişimde ve etkileşimde bulunduğum özellikle Adana’daki tüm paydaşlarım, helal eder helallik dilerim. Olur ya anlaşılmayan bir durum olduysa, hakem de hâkim de Mevla’dır.

En zor cumartesi, şimdilik veda, nasibin ve kısmetin sürükleyeceği yere ve zamana kadar. Bayram sonrası Adana’ya döneceğim, nasip olursa sizlerle bir bardak daha çay içeriz.
Şimdiden tüm paydaşlarımın mübarek Kurban Bayramını kutluyorum; sevdiklerinizle ve ağız tadıyla nice bayramlar diliyorum.
Hoşçakalın!

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.