Selim Elçi

Selim Elçi

"Günümüz Gençlerinin Dini Sorunları ve Çözüm Arayışları.."

"Günümüz Gençlerinin Dini Sorunları ve Çözüm Arayışları.."

gunumuz-genclerinin-dini-sorunlari-3.jpg

"Günümüz Gençlerinin Dini Sorunları ve Çözüm Arayışları.."

Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesinin ev sahipliğinde düzenlenen "Din Psikolojisi Anabilin Dalları 9. Koordinasyon Toplantısı" ve "Günümüz Gençlerinin Dini Sorunları ve Çözüm Arayışları Sempozyumu" başladı. 

Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ev sahipliğinde, Din Psikolojisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Asım Yapıcı'nın koordinasyonunda gerçekleştirilecek sempozyumda, Prof. Dr. Hayati Hökelekli, Prof. Dr. Recep Yaparel, Prof. Dr. Hasan Kayıklık, Prof. Dr. Abdulvahit İmamoğlu, Prof. Dr. Muammer Cengil, Prof. Dr. Hüseyin Certel, Prof. Dr. Hasan Kaplan, Prof. Dr. Abdülkerim Bahadır, Prof. Dr. Adem Şahin, Doç. Dr. İbrahim Gürses, Doç. Dr. Ahmet Albayrak gibi din psikolojisi alanında yaptıkları akademik çalışmalarla ön plana çıkan 147 akademisyen katıldı.

Bir otelde düzenlenen programa çok sayıda davetli ve öğrenci katıldı. 

img-20190914-wa0030.jpg

Programın açılış konuşmasını Prof. Dr. Hasan Kayıklık yaptı.

Adana'da, "Günümüz Gençlerinin Dini Sorunları ve Çözüm Arayışları" konulu sempozyum yoğun bir katılımla devam ediyor..

yapici-006.jpg

Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Psikolojisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Asım Yapıcı, "Günümüz gençleri söz konusu bu üç durum arasında kıvranmaktadır. Sempozyumumuzda acaba 'deizm' ve 'ateizm' gençler arasında yaygınlaşıyor mu? Gençlerde gözlenen dini şüpheler nelerdir? Gençler radikal grup ve yapılara neden yöneliyor? Değerler ve ahlaki alanda gözlenen değişimin yönü ve yoğunluğu endir? Sempozyumumuzda bu konular etraflıca tartışacağız" dedi.

 

osman-ates.jpg

Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Osman Ateş de sempozyuma katkıda bulunanlara teşekkür etti. 

 

img-20190914-wa0012.jpg

Programda, oturum başkanlığını Prof. Dr. Hayati Hökelekli'nin yaptığı "Gençlerin Din ve İnan Sorunları" başlıklı konuda, Prof. Dr. Hasan Kaplan 'Gençlerde İnanç Krizi', Doç. Dr. Ahmet Albayrak 'Gençliğimizi Anlayabilir miyiz? (Gençleri Tanıma ve Motive Etme Sorunu)', Dr. Öğr. Üyesi Sevda Düzgüner 'Gençlerin Din Algısındaki Güncel Eğitimlere Sosyo-Psikolojik Bir Yaklaşım', Dr. Öğr. Üyesi Kenan Sevinç 'İnançsızlığın Sosyal Kaynakları' konularında sunumlarını yaptı.

 

20190914_144525.jpg

Oturum başkanlığını Prof. Dr. Abdülvahit İmamoğlu'nun üstlendiği "Gençlerin Din ve İnanç Sorunlarının Gündelik Hayata Yansımaları" başlıklı konuda,  Arş. Gör. Bilal Kartal 'Gençlerde Dini Radikalleşme', Doç.Dr. Saffet Kartopu-Leyla Başkonuş, 'Ergen Suçluluğu ve Dindarlık', Arş. Gör. İsa Ceylan 'Madde Bağımlılığı Sorunu ve Manevi İhtiyaçlar', Faruk Güven 'Din ve Makyevelizim' konularında sunumlarını yaptı.

 

20190914_163041.jpg

Sempozyum, değerlendirme oturum başkanlığını Prof. Dr. Mustafa Doğan Karaçoşkun'un sunumuyla program son buldu. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Selim Elçi Arşivi