Hadi ahlaksızlar, bekliyorum!

Hadi ahlaksızlar, bekliyorum!

Sosyal medya hesabıma düştüğü için fark ettim... CHP’ye yakın bir internet sitesi şöyle bir başlık atmış: “Ünlü gazeteci yazar Mine Kırıkkanat, Ahmet Kekeç’i böyle rezil etti...”

Nasıl rezil etmiş? 

Nasıl rezil ettiğine geçmeden önce, sosyal medyadaki trol saldırısıyla ilgili bir çift söz söylemem gerekiyor. 

Üç cins “trol oluşumu”nun saldırısı altındayım: 

Birincisi, Fetullahçılar... Bunlar genellikle isimsiz kişilerden oluşuyor. “Yumurta kafa” tabir edilenler hani... İsimli olanlar da, umumiyetle “Atatürk kalpağı” takıyor... Kendilerine Atatürkçü ve solcu süsü veriyorlar, aralarında “Saadet Partiliymiş gibi” görünenler de var ama bildiğimiz Fetullahçılar. 

İkincisi, AK Parti’li görünen Fetullahçılar... Yani, kriptolar... Bunlar, genellikle AK Parti zemini üzerinden söz söylüyorlar. Liberal görünüyorlar, Batı değerlerini ve “AK Parti’nin kuruluş dönemi ilkelerini” savunuyorlar, sürekli adalet talebini dillendiriyorlar, KHK’lardan, mağduriyetlerden filan söz ediyorlar ama “altın vuruşu” illa ki Erdoğan’la yapıyorlar. Çünkü onlara göre, kötü gidişatın tek sorumlusu Erdoğan. Erdoğan birilerinin iğvasına kapılmasaydı her şey çok güzel olacaktı. AK Parti-CHP koalisyonu kurulacak ve bütün sorunlarımız hallolacaktı, “kutuplaşma” bitecekti, toplumsal barış sağlanacaktı. 

Kriptoların bir özelliği de şu: 

Herkesten daha çok “FETÖ düşmanı” görünüyorlar. 

Üçüncüsü, CHP-HDP-İYİ Parti çizgisini savunanlar. Bunlar da umumiyetle Atatürkçü geçinen ama daha çok mezhepçi asabiyetle kalkışan kişiler. Aralarında bol miktarda Gezi’ci ve Atatürk kalpaklı Fetullahçı da var. 

İktidara geldiklerinde bize ne yapacaklarını detaylandıranlar daha çok bu gruptan çıkıyor. 

Bir defa, herkesi Silivri Cezaevi’ne gönderecekler. 

Erdoğan’ı yargılamayacaklar, onun işini “başka araçlarla” bitirecekler. 

Dün, bu üç cins trol oluşumunun sistematik saldırısına uğradım. 

Sebebi, “T24” adlı zırva sitenin yayınladığı bir haber... 

Haberde, Ahmet Kekeç isimli iktidar yanlısı bir yazarın iddialarına yer vermişler ve şöyle diyorlar: “İktidar yanlısı yazara göre FETÖ Erdoğan’a AİDS virüsüyle suikast düzenleyebilir.”

Birkaç hafta öncesine ait bir haber ama ben yeni gördüm. 

Muhtemeldir ki, “trol oluşumunu” sevk ve idare edenler de yeni gördüler. 

Bunun üzerine bir saldırı kampanyası başlatmışlar. 

Kampanya büyüyünce, önce CHP yanlısı site devreye giriyor, sonra “ünlü yazar” diye pazarlanan Mine Kırıkkanat... 

Mine Kırıkkanat yemiyor içmiyor, “Şahıs, AİDS virüsünü kamyon çarpması gibi bir şey mi sanıyor acep?” diye bir paylaşımda bulunuyor, CHP yanlısı site de o paylaşımı alıp, “Ünlü gazeteci yazar Mine Kırıkkanat, Ahmet Kekeç’i böyle rezil etti” diye bir haber yapıyor. 

Bu haber üzerine de, trol oluşumunun “ikinci dalga” saldırısı başlıyor. 

Bundan sonra söyleyeceklerimin muhatabı T24 adlı zırva site, Mine Kırıkkanat ve AK Partili görünen yumurta kafa trollerdir... Kulaklarını açıp dinlesinler: 

Hiçbir zaman, “FETÖ Erdoğan’a AİDS virüsüyle suikast düzenleyecek” diye bir iddiada bulunmadım. 

Sadece hocanızın (yani Fetullah’ın), içinde “AİDS virüsü” geçen bir konuşmasından alıntılar yaptım ve şunu sordum: “FETÖ’nün yeni suikast silahı AİDS virüsü mü?”

Çünkü diyordu ki hocanız (Erdoğan’ı işaretle) “Sinek diyorlar. Sinek de olabilir. Bir başka çağın Nemrut’unda olduğu gibi bir virüs de olabilir. Bir AIDS virüsü de olabilir. Musallat olur. Yere serileceğini aklının köşesinden bile geçirmeyen o Nemrut, bir de bakarsınız, birdenbire yere serilivermiş...”

star.com.tr / yazının devamı..

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.