Mustafa Yürekli

Mustafa Yürekli

Sahte cumhuriyette bozuk demokrasi


İslam milleti, tevhit inancının yüklediği vahdet sorumluluğun altında eziliyor.

Emperyalizm, Osmanlı İmparatorluğu'nun yıkıp dünya sistemi kurarak İslam milletine şu mesajı vermiştir: ?Dünya artık bizim küllüğümüz. Koyduğumuz kurallara uymak zorundasınız. Hiçbir yerde Müslümanca yönetime talip olamazsınız!?

Müslümanlar, başsız bırakılıp dağınıklığa, karmaşaya ve çatışmaya sürüklenmişlerdir. İslam birliği bozuldu bozulalı, İslam milleti açık cezaevi olan bir çok bölgesel devletlere ve yerel yönetimlere kapatıldı.

Dünya güçleri, günümüzde, İslam ülkesinin çeşitli bölgelerinde, bilinçle yönetime talip olanların çıkmasından ve bunun bölge halkında karşılık bulmasından rahatsız oluyor, kaygılanıyorlar..

Dünya güçleri, cumhuriyet, demokrasi ve halkın yönetime katılması gibi batılı kavramlarla yönetime talip olunmasını, bilinçli bir biçimde yönetime sahip çıkılmasını, tehlikeli gelişmeler olarak görüyor ve hemen ağzını bozuyor..

Müslümanları olumsuz tanımlamalarla ve  pis kavramlarla engellemeye çalışıyor.

Batılı kuramlara dayanan, cumhuriyet, demokrasi, halkın yönetime katılımı gibi yönetim biçimleri, Müslümanlar sözkonusu olunca birden farklılaşıyor.

Büyük bir açık cezaevi olma niteliğinde tutulan İslam ülkesinde, özgürlük ve adalet taleplerini batılı dille anlatan, cumhuriyet ve demokrasi kavramlarıyla kendini dile getiren siyasal hareketler çıkınca..  Batı kendi dilinin kullanılmasına kanmıyor ve İslam ülkelerinde demokrasinin işlemesini tehlikeli buluyor. Darbelerle, orada hemen kendi yönetim biçimlerini bozuyor..

Batılı dünya güçleri, başa çıkamadığı durumlarda, çarkı tersine çeviriyor, İslam ülkesinin o bölgesini kana boyayarak cumhuriyet ve demokrasiyi bozuyor, adı aynı kalsa da, uyduruk kıyım düzenleri kuruyor. Daha doğrusu bozguna uğratıyor..

üyesi olmaya çalıştığımız AB, demokrasi, insan hakları hukukun üstünlüğü ifade ve basın hürriyeti söz konusu olduğunda yeri göğü inletir, bu değerlerin zarar görmemesi için elinden geleni yapar. Fakat işin içine İslam ve İslam dünyası girdiğinde AB'nin ayarları bozuluyor sanki.

İslam milleti, ya zorba krallıklarda ya da sahte cumhuriyetlerde, bozuk demokrasilerde varlığını sürdürmeye çalışıyor.. Recep Tayyip Erdoğan,,Türkiye'de AK Parti'yi 10 yıl iktidara taşıyarak  hem İslam coğrafyasındaki yönetimlerin meşruiyetinin sorgulanmasına, hem de dünya sisteminin sorgulanmasına yol açmıştır.. Başbakan Erdoğan, dünya güçlerinin ve kuklaların maskesini yırtımşıt..

Erdoğan'a yapamadıklarını Mursi'ye yapıyorlarsa, bu Türkiye'de alınan yolu gösterir..

Recep Tayyip Erdoğan, gerçek cumhuriyeti ve sağlam demokrasiyi savundukça dünya güçleri ve kuklalar yeni oyun kuramıyorlar.. Türkiye'de Erdoğan'ın karşısına geçmek, dünya güçleriyle saf tutmak anlamına geldiği biliniyor artık..

Ne var ki oyunu deşifre etme döneminin sonuna gelindi. İslam milletinin yanında olmanın, devlet olmanın gereğinin yapılacağı yeni bir tarih dönemi başladı.

Mustafa Yürekli - Haber 7

mustafayurekli@gmail.com

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.