İrfan Küçükköy

İrfan Küçükköy

Torpil

Bizim yüksekokulları bitirdiğimiz zamanlarda Yüksek tahsilliler için iş endişesi yoktu. Bir işe girmek için genel veya özel bir sınav yoktu. Dilekçeyi verdiğimizde aradan on beş gün geçmeden tayin belgesi gelirdi. Yüksekokul mezunlarının sayısı azdı. Yüksekokul mezunu olmak bir imtiyaz idi. Şimdi yüksekokul sınavına girerken. Öğrenci dört, beş, altı sene sonrası iş bulamaması düşündürüyor.

Her alanda eksiklikler görülüyor. Eskiden sadece avantajlı görevler için torpil gerekirdi. Şimdi önemsiz görevler için bile torpil gerekiyor.

Eski dönemde de particilik vardı. Torpil önemli idi. Sol Partinin iktidarda olduğu zamanda bir sağcı, torpil bulabilirdi. Hamili kart yakınımdır notu çok şey hallederdi. Şimdi söylemiyorum, fikriyatını hatta partisini gösteren not gerekiyormuş, Doğruysa çok yanlış.

İktidar Partilerinin acil görevi bu zehabı silmek olmalıdır. Aksi halde kayıpları çok olur, Muhalefet Partilerinden birinden iseler, bu yanlışa düşmeyeceklerinin vaadini canlı ve inandırıcı olarak dillendirmeleri gerekir. Aksi halde gençlerden onlara da rey akmaz,

Ben ne dedim? Şunu söyledim. Hak yiyerek abad olunmaz. Elinizle Cehenneminizi hazırlamayınız. Kayırdım partilimi abad ettim. Demek Ahiretimi berbat ettim, demektir.

Partiniz sizi kurtarmaz. Bunu unutmayınız..

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.