UN LAZIM

Suriye iç çatışmalar işgali ile beş yılını geride bıraktı, ileriye yönelik umut verici bir gelişme henüz yok, kısa vadede olacak gibide gözükmüyor.

Dünyanın devlerinden ABD, Rusya başta olmak üzere Batılı barışsever demokrat ülkelerin büyük çoğunluğu oradalar ve tabii ki yardım için yardım ekipleri ile değil, kendi çıkarları doğrultusunda ajanları ve askerleri ile oradalar.

Suriye’de birçok şehir harabeye dönmüş durumda, evler, işyerleri, mabetler yıkılmış; yokluk çaresizlik almış başını gidiyor…

Biz devlet ve sivil toplum kuruluşları olarak hem Suriye içerisinde hem de ülkemize kardeşlerimizi misafir ederek farkımızı ortaya koyduk ve kardeşlerimizi sahiplendik, zalimlerin tahrip ettiği insanlığı hâlâ biz tamir etmeye çalışıyoruz.

Bu çalışmalar çerçevesinde İHH Reyhanlı’da çok önemli ve sürekli bir rol oynuyor.

 iHH’nın Reyhanlı’da bulunan ekmek fabrikaları Suriye’ye her gün tam yüz seksen bin ekmek ulaştırıyor. Lakin şartlar gittikçe hepimiz için zorlaşıyor ve bizde zorlanıyoruz.

 

Siz hayırsever kardeşlerimizi Suriye sınırında sıkışıp kalmış on binlerce yaşlı, kadın ve çocuklardan oluşan ve yollarımızı gözleyen kardeşlerimize yardıma davet ediyorum.

ADYAR’ın sürdürdüğü çuvalı (50TL) olan Un Kampanyasına katılım ve desteklerinizi bekliyoruz.

 Az çok demeden her bir kardeşimiz bu hayır kampanyasına destek verebilir.

ADYAR -0507 249 66 19 -0322 351 42 42

Allah iyilik yapanları sever”

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum