"Vakıflar derya gönüllülerden gönlü yıkıklara birer köprü olmuştur."

ahmet-develi-003.jpg

"Vakıflar derya gönüllülerden gönlü yıkıklara birer köprü olmuştur."

Develi, Vakıf Haftası nedeniyle bir otelde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, "Vakıf medeniyetinde Ramazan ayı” temalı vakıf haftası etkinliklerini başlattıklarını belirtti.

Vakıf Haftası

- Adana Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Develi: "Adana ve Mersin illerinde her ay ihtiyaç sahibi 121 kişiye maaş, 15'i yabancı uyruklu olmak üzere 180 üniversite öğrencisine, 615 orta öğretim öğrencisine, burs verilmektedir"

Adana Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Develi, "Adana ve Mersin illerinde her ay ihtiyaç sahibi 121 kişiye maaş, 15'i yabancı uyruklu olmak üzere 180 üniversite öğrencisine, 615 orta öğretim öğrencisine, burs verilmektedir." dedi.

Develi, Vakıf Haftası nedeniyle bir otelde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, "Vakıf medeniyetinde Ramazan ayı” temalı vakıf haftası etkinliklerini başlattıklarını belirtti.

"Sizin en hayırlınız insanlara faydalı olanınızdır.” hadisinin kendilerine gerçek hedefi gösterdiğini ifade eden Develi, "Bu inanç, karşılığını sadece Allah'tan bekleyerek, sahip olduğu nimetleri başkalarıyla paylaşan 'Vakıf insanları' ve 'Vakıf medeniyetlerini' ortaya çıkarmıştır. Vakıflar derya gönüllülerden gönlü yıkıklara birer köprü olmuştur." dedi.

Develi, vakıf kavramını,  bir iyilik ve merhamet harekatı olmasının yanı sıra, bir medeniyet tasavvuru inşa ve ihya harekatı olduğunu, vakıflar yoluyla meydana getirilen eserlerin ve sunulan hizmetlerin, mimarisi, estetiği, zerafeti, letafeti ve şartları itibariyle bir aklı selim, zevki selim ve kalbi selimin tezahürleri olduklarını gördüklerini kaydetti.

- Vakıf yardımları

Develi, bölge müdürlüğünün sorumluluk alanı içerisinde 3 bin 123 taşınmazı olduğunu, kira geliri elde edilen taşınmazların 2019 yılı için kira tahakkukunun 14 milyon 462 bin 544 lira olduğunu kaydetti.

Develi, şunları söyledi:

"Adana ve Mersin illerinde her ay ihtiyaç sahibi 121 kişiye maaş, 15'i yabancı uyruklu olmak üzere 180 üniversite öğrencisine, 615 orta öğretim öğrencisine, burs verilmektedir. 506 aileye kuru gıda paketi yardımı yapılmaktadır. Ayrıca  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Lefkoşe Mevlevihanesi'nde her gün 500 bardak çorba dağıtımı yapılmaktadır.

Develi, ramazan boyunca Adana ve Mersin'de bulunan camilerde vakıf kuranlar ve vakıflara emeği geçenler Kuran-ı Kerim, Mevlid-i Şerif ve hatimler okunacağını, hafta boyunca iftar verileceğini ve çeşitli konferanslar düzenleneceğini bildirdi.

Etkinlikte Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat tarafından “Vakıf medeniyetinde Ramazan ayı” temalı konferans verdi, Vakıf Haftasına katkılarından dolayı emeği geçen vakıf başkanlarına plaket takdim edildi.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.