İrfan Küçükköy

İrfan Küçükköy

Virüs sonrasına hazır mıyız?

Virüs sonrasına hazır mıyız?

Estim, yazdım.
Virüs sonrasına hazır mıyız?


Ülkeler virüs canavarı ile boğuşurken bu başlığın adı ne? Diyecek siniz? Haklısınız, ama virüs sonrası hiç bir şey eskisi gibi olmayacak, diyorsunuz. Bu da doğru.. Bu büyük virüs saldırısından Türkiye "Büyük Devlet" olarak çıkacak,, diyorsunuz. Ne kadar güzel temenni..

Bu umudu siyasi propaganda niyetiyle ortaya koyanlara bu soru sorulur.

Her halde Türkiye 1908 Osmanlı sınırlarına ulaşacak değildir. Diyelim ki 1920 Misak-ı Milli sınırlarına ulaşsa, bu ne demek. Irak'tan veya Barzani'den Musul Kerkük dahil bu tarafı devralmak demektir. Suriye'den Halep dahil bu tarafı geri almak demektir. Yunanistan'dan Selanik dahil, Batı Trakya'yı, Adaları geri almak demek, Gürcistan topraklarında kalan Batum topraklarımızı Rusya himayesinden geri almak demek. Orta Doğu üzerindeki ABD nüfuzunu devir almak demek. Bütün bunlara rağmen ulaşmak hiç mi mümkün değil.

Mümkün değil demedim, hazır mıyız, dedim.

Yaşım seksene bir buçuk adım kalmasa, "Türkiye nasıl Büyük Devlet olur?" diye bir kitap yazardım. Yazabileceğine inandığım Aykut Edibali beyefendiden 2005 te yazdığım "Bir Uyanışın Anatomisi" kitabımda bunun kitabını yazmasını istemiştim.
İrfan Küçükköy Hoca

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İrfan Küçükköy Arşivi