İrfan Küçükköy

İrfan Küçükköy

Zamanımızda İslam'ın Yayılışı

Zamanımızda İslam'ın Yayılışı

1982'de "Zamanımızda İslam'ın Yayılışı" isimli bir kitap çıkardım. Bir yayıncı kitabı şöyle bir gözden geçirdi. Bu isim satmaz, dedi. Kitapları hocalara yazdırıyorum. Yayıncı olarak adını ben koyuyorum. dedi. Bu kitabın adı, "Dünya İslam'a koşuyor" olsaydı satardı, dedi.

Bu kitabı hazırlarken çok çalışmıştım. Doküman bulmada zorlanmıştım. O tarihte, Fransızca İslam'ı öğretmeye çalıştığım yeni Müslüman Demokratik Kongolu Abdülaziz Ngumay bana malzeme toplamıştı. Bir kaç sene önce konunun önemini düşündüğüm için İnternetten, Türkçe, Arapça, Fransızca, hatta internet tercümeli İngilizce kaynak yazı indirdim. Üç bin sayfadan fazla. Bu konuda, yani Zamanımızda İslam'ın yayılışı ile ilgili ülke ülke yazılar sunmak istiyorum.

Mücadele Birliği hakkında hiç mi yazmayacağım. Hiç olmazsa haftada bir yazarım diye düşünüyorum. Bunun için de geçmişte güçlü etkim olan, fonksiyon sahibi olduğum, dolayısı ile de daha çok bildiğim birkaç ilin çalışmalarını zaman içinde kaleme alıp paylaşacağım. Allah sağlık verirse bu, benim aslî görevimdir. Bunların dışında önemine inandığım halde arşiv derlemesi çalışması yapmayacağım. Zaten bunları arkadaşlarımdan bekliyorum.. Mücadele Birliği kitabımı yazdığım zaman Mücadele Birliği'nin fikriyatını yüz sayfa kadar yazıp eklemiştim. . Bunun arkadaşlarımdan tarafından kitaplaşmasını bekliyordum. b Yazan olmadı. Belki "Milliyetçi Mukaddesatçı kültür" veya benzeri bir isim altında bu konuya biraz emek veririm diye düşünüyorum.

Bugün boğazımdaki hafif ağrı dolayısıyla kolid 19 virüsü testi yaptırdım. Önce kan'da sonra ağız içi, burun içi alıntı sonuçları geldi, ikisi de temiz çıktı. Hem sevindim, hem dikkatli olmanın önemini bir daha yaşadım. Testleri Korona hastanesinde görev yapan Dahiliye uzmanı doktor kızım yaptı. Kızıma da teşekkür ettim. Yedi aydır, gece gündüz çalışarak hasta kurtarmaya devam ediyor. Nöbet sonrasında evde dinlenirken yeni nöbetçi doktora, falan hastaya plazma yapalım, şöyle şöyle yapın diye açıklama yaparken gördüm. Nöbet sonrası boş gününde hastasını tedaviyi düşünüyordu, hem gururlandım, hem sevindim.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İrfan Küçükköy Arşivi