Mustafa Yürekli

Mustafa Yürekli

Altı Ok + İslam

Sultan Abdülhamit, 31 Mart Vakıası'yla üç aşamalı bir oyunla tahttan indirildi:

Askeri ayaklandırma, Hareket Ordusu'nun İstanbul'u işgali ve sultan Abdülhamit'in tahttan indirip sürgün etme. Birinci aşama, Avcı Taburu'nun 12 Nisan'ı 13'e bağlayan gece sabaha karşı sokaklara dökülmesi olayıdır. İkinci aşama, Hareket Ordusu'nun iki haftada, 25 Nisan'da İstanbul'u işgali başarıp hâkim olmasıdır.

Üçüncü aşama, 27 Nisan'da Meclis-i Mebûsân'ın Sultan II. Abdülhamid'in hal' kararını alması neticesinde kendisinin Selanik'e sürgün edilmesidir. Bu ülkede, yakın tarihte, darbe adı verilen bu üç perdelik oyun hep oynandı..

Sultan Abdülhamit'e tahttan indirildiğini tebliğe gelen ekibin başında Emanuel Karasu diye Selanikli Yahudi bir İttihat Terakki milletvekili vardı. Emanuel Karasu o akşam İngiliz büyükelçisiyle başarılarını kutladılar. Sultan Abdülhamit'in 27 Nisan 1909'da tahttan indirilmesinden sonra bu topraklarda 1945'e kadar her iktidar, İngiliz büyükelçisiyle kutlama yaptı. 1950'den sonra iktidarlar, Amerikan Büyükelçiliğinde kutlama yaptılar. İttihat Terakki Partisi, Cumhuriyet döneminde Cumhuriyet Halk Partisi adını aldı.. CHP dünya gücünün dayatmasını Altı Ok'la sembolleştirdi. MHP'nin dokuz ışığı, 6+3 demekti. Aslında partiler, 6+ ideolojisiyle kuruldular. Sapma gösteren kapatıldı. Tüm darbeciler de Altı Ok'la ifade edilen İttihat Terakki zihniyetindeydi. Türkiye, kendi haline hiç bırakılmadı ve büyükelçiliklerden yönetildi.

Sultan Abdülhamit'ten sonra Osmanlı'dan Cumhuriyet'e geçtik ve 90 yıldır hep iktidarda anayasayla güvenceye alınan masonik İttihat Terakki zihniyeti oldu. Sivil iktidar da, askeri yönetimler de aynı zihniyeti temsil ettiler. İttihat Terakki'nin CHP kolunun da, DP kolunun da, darbeci kolunun da görevi, Altı Ok'un ruhu olan şu üç ilkede tespit edilmiştir: 1. Laiklik: Milletin İslam'a yönelmesini ve İslam hukukunu yürürlüğe koymasını engellemek; 2. Milliyetçilik: milletin Halifeliğe yönelmesini, İslam birliğini gerçekleşmesini engellemek; 3.Devrimcilik: sözde meşru şiddetle iktidarları düşürüp kalkınmasını engellemek. Diğer üç ilke, Cumhuriyetçilik, Devletçilik ve Halkçılık ilkeleri yönetim biçimine ilişkindir ve birer palavradır; sistem özü itibariyle totaliterdir çünkü. Böylece modern devletin baskısı altındaki toplum, içine kapanıp ayakta uyuyarak kuzu kuzu sömürülmektedir.

Türkiye'de İslam milletimizin kendini savunmasıdır, nefis müdafaasıdır. Milletimiz, yakın tarihte sisteme muhalefetini İslam'ın diliyle gerçekleştirmiştir. Milliyetçilik ve sosyalizm, İslam'ın yoluna çıkarılan eşkıya ideolojiler olmuştur. Milliyetçilik ve sosyalizmin siyasete sokulmalarının ana nedeni, İslami muhalefeti engellemek, yeni kuşakların kalbinden imanı sökmektir. Türkiye, ne zaman kalkınmayı gündeme alsa, ne zaman İslam'a yönelse, hemen sağcı - milliyetçi ve solcu - sosyalist Altı Okçular, meydanlara dökülüp bir askeri darbenin ortamını hazırlarlar. Türkiye'yi, Müslümanlara bırakılmama görevlerini yerine getirirler. Bu bağlamda PKK'da Altı Okçu'dur ve görevi İslami yönetime geçişi engellemektir.

İslam, milletimizin dünya görüşü, varlık tasavvuru ve düzen fikridir; kendine gelmesinin, bilinçlenmesinin adıdır; adalet arayışının, düzen kurma çabasının adıdır; kalkınıp gelişmesinin adıdır. Milletimiz, 2023 hedefine, 2053 hedefine ve 2071 hedefine ancak İslam'la ulaşabilir. İslam dışında hiçbir ideoloji milletimize kısa, orta ve uzun vadede bir hedef teklif edememiştir. Bugün Türkiye'de siyasi suç olan İslam'ın Altı Ok'a itirazının dışında ciddi bir muhalefet yoktur. Bu yüzden Türkiye'de İslam siyasi suçtur.

Emperyalizme itirazını sona erdirebilmek için İslam'ın önüne Altı Ok yerleştirilmek istenmektedir. İslam'ın önüne Altı Oku koyup, 6+1 zihniyeti haline getirmek, İslam'ın içinden fıkhı, İslam hukukunu, şeriatı çıkarıp; Halifeliği çıkarıp; cihadı çıkarıp Altı Okçu hale getirilmek istenmektedir. İslam'ın önü, içi boş İslam'la kesilmeye çalışılmaktadır. Müslüman görünümlü sağcılardan/milliyetçilerden ve solculardan/sosyalistlerden sakınmak gerekir bu yüzden. Müslümanların pozisyonu CHP'nin yanı ya da içi değil, karşısıdır.Mustafa Yürekli

mustafayurekli@gmail.com

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.