Bahçeli: "24 Haziran günü sandıkta yapacağınız altın vuruştur"

Bahçeli: "24 Haziran günü sandıkta yapacağınız altın vuruştur"
Bahçeli: "Bu defa ki seçimler başkadır. Bu sefer ki seçimler ya geleceğin sis perdesini aralayacak ya da zifiri karanlığın hakim olmasına yol açacaktır"

secim-1-001.jpg

Bahçeli: "24 Haziran günü sandıkta yapacağınız altın vuruştur"

MHP'nin "Büyük Çukurova Mitingi"

- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: (1)
- "Bu defa ki seçimler başkadır. Bu sefer ki seçimler ya geleceğin sis perdesini aralayacak ya da zifiri karanlığın hakim olmasına yol açacaktır"
- "Varlığımıza, bölünmez bütünlüğümüze pusu kuranlara vereceğiniz en güzel cevap 24 Haziran günü sandıkta yapacağınız altın vuruştur"
- "Geleceğimizi kundaklamak isteyenler iftiralara sarılmışlardır, güçlü Türkiye arzumuzu kıskananlar zilletin safında toplanmışlardır"
- "Irak'ın kuzeyinde kaçak, korsan, kanunsuz, sözde bir devlet kurdurmayı amaçladılar. Terör faaliyetlerine acımasızca devam ettiler, ekonomik baskı araçlarını kullandılar, kara propagandaya soyundular, şimdi bizim karşımızda 2 seçenek var. Ya hep birlikte olacağız ya da hep birlikte yok olacağız"

bahceli-adana.jpg

ADANA (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bu defa ki seçimler başkadır. Bu sefer ki seçimler ya geleceğin sis perdesini aralayacak ya da zifiri karanlığın hakim olmasına yol açacaktır." dedi.

Bahçeli, partisinin İstasyon Meydanı'nda düzenlediği "Büyük Çukurova Mitingi"nde yaptığı konuşmada, kentte bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

 

secim-.jpg

Adanalıların kahramanlıklarını anlatan Bahçeli, "Allah'a şükürler olsun ki sizler yeni bir destan yazmak için iddialısınız, inançlısınız, iştahlısınız. Türkiye'ye, milletin kaderine, Türklüğün bekasına, vatanın geleceğine sahip çıkmak için atılgansınız, çeviksiniz, yüreklisiniz." diye konuştu.

 

secim-010.jpg

Milli şuur ve vicdan, Adana'nın mayasıdır çünkü Adana Türkiye demektir..

Bahçeli, pazar günü gerçekleştirilecek cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinin Türkiye'nin birliğine, milletin dirliğine, insanın refahına en üst düzeyde katkı sağlamasını dileyerek, şöyle devam etti:

"Adana ne zaman görev alsa namerde diz çöktürdü, haine 'aman' diletti. Candan, serden, yardan geçerek öne çıkan, ileriye atılan Adanalılar kahramanlıklarla yükseldi. Adana Türkiye'nin özetidir, Türk milletinin özüdür, istikbalin öz güvenidir, kahramanlıktır, cesarettir, üstün bir ferasettir. Milli birlik ve beraberlik Adana'nın ön adıdır, övünç madalyasıdır. Milli şuur ve vicdan, Adana'nın mayasıdır çünkü Adana Türkiye demektir. Adanalının aklı hep Türkiye'dedir. Burada zillete geçit, haine tahammül, fitneye müsamaha yoktur, bundan sonra da olması düşünülemeyecektir."

 

adana-baceli.jpg

- "Bu defa ki seçimler başkadır"

Devlet Bahçeli, mücadelelerini karartmak isteyenlere en anlamlı tepkinin, vatandaşların kararlı duruşu olduğunu dile getirerek, "Türkiye'nin geleceğini karartmak için plan yapanlara aşılmaz engel imanla yoğurduğunuz tertemiz yüreklerinizdir. Varlığımıza, bölünmez bütünlüğümüze pusu kuranlara vereceğiniz en güzel cevap 24 Haziran günü sandıkta yapacağınız altın vuruştur. Adana'ya güvencim tamdır. Adana'nın yiğitleri ayrılık gayrılık bilmez, Adanalı vatan sevdalısı, Türkiye aşığıdır. İnançlı, imanlı, ülkü sahibidir. Sizler ahlakın rotasından hiç ayrılmadınız, sizler, sadakatin çizgisinden hiç çıkmadınız." ifadesini kullandı. 

Türkiye ve Adana'nın kaderini etkileyecek seçimlere yalnız 3 gün kaldığını vurgulayan Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu defa ki seçimler başkadır. Bu sefer ki seçimler ya geleceğin sis perdesini aralayacak ya da zifiri karanlığın hakim olmasına yol açacaktır. Milli birlik ve beraberliğimize hasım odaklar, boş durmuyorlar. Türkiye'nin büyümesinden endişe edenler vazgeçmiyorlar. İstikrardan korkanlar son şanslarını deniyorlar, son kozlarını oynuyorlar. Huzur ve refahı milletimize çok görenler, bekamızı tehdit edenler sıraya girmişlerdir. Geleceğimizi kundaklamak isteyenler iftiralara sarılmışlardır, güçlü Türkiye arzumuzu kıskananlar zilletin safında toplanmışlardır. 'Lider ülke Türkiye' ülkümüzü yok sayanlar kapı kapı fitne taşıyorlar, hepsini görüyor, hepsini biliyor, alayını tanıyoruz. Çok şükür karanlık çevrelerin tekerine çomak sokuyor, iç ve dış fesat odakların ezberini bozuyor, uykularını kaçırıyorsunuz. Kaos tüccarlarını zelzele gibi sallıyor, kriz havarilerini şaşkına çeviriyorsunuz. Çünkü siz Adanasınız, sizler MHP'yi asla yalnız bırakmadınız, yine bırakmıyorsunuz."

 

- "Ya hep birlikte olacağız ya da hep birlikte yok olacağız"

Bahçeli, ecdada olan borçlarının, geleceğe karşı sorumluluklarının bilincinde olduklarını anlatarak, "Türkiye'nin ihtiyaçlarına duyarsız kalamayız. Görev ve sorumluluktan kaçamayız. 'Bana ne, aman sen de, azıcık aşım kaygısız başım' diyemeyiz. Kulaklarımızı kapatamayız, bencil davranamayız, egolarımıza yenilemeyiz. Çünkü biz muzaffer Türk tarihinin mirasçılarıyız." ifadesini kullandı.

Geri adım atmayacak bir kararlılığa sahip olduklarının altını çizen Bahçeli, şunları kaydetti:

"Ne Adana'nın başını öne eğeriz, ne de Türkiye'nin diz çökmesine müsaade ederiz. Hiçbir kötü niyetli çevre, yıkımın ve yok oluşun hayalini kurmasın. Böylesi bir yanlışa düşmesin. Türk milleti dün boyun eğmedi, yine boyun eğmeyecek. Görüyor ve şahit oluyoruz ki ne kadar Türkiye karşıtı varsa karşımızda toplanmış durumda. Ne kadar kumpasçı, komplocu, yıkım senaristi, dağılma figüranı, hıyanet taşeronu varsa faaliyet halinde.

Alayı birden ülkemize parmak sallıyor, Türkiye'yi ele geçirmeye gayret ediyor. 15 Temmuz gecesi, hepsinin dersini verdiniz, topunu birden silindir gibi ezip geçtiniz. Türk milletinden intikam almaya kalkışanları doğduğuna pişman ettiniz. İşgalcilere, 1 dolarlık hainlere Türk'ün en ağır şamarını indirdiniz. Kahramanlık nedir, millet duruş nasıl olur, beşeriyete, tüm dünyaya şanla, şerefle ilan ettiniz. Dostlar sevindi, düşmanlar sindi. Bin yıllık kardeşliğimizi bozmak isteyenler komaya girdi. Buna rağmen emperyalizm, terör örgütleriyle çevremizi kuşatmak istiyor, şiddet ve cinayet ortakları Suriye'de terör örgütlerine tırlar dolusu silah ve mühimmat verdiler. Irak'ın kuzeyinde kaçak, korsan, kanunsuz, sözde bir devlet kurdurmayı amaçladılar.

 

Terör faaliyetlerine acımasızca devam ettiler, ekonomik baskı araçlarını kullandılar, kara propagandaya soyundular, şimdi bizim karşımızda 2 seçenek var. Ya hep birlikte olacağız ya da hep birlikte yok olacağız."

(Sürecek)"Büyük Çukurova Mitingi"AdanaDevlet BahçeliMHP

 

  •  

Kaynak:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.