Ahmet Yürekli

Ahmet Yürekli

Dünya, bu hamlenin manasını bilir...

Dünya, bu hamlenin manasını bilir...Kanal İstanbul projesi, bu milletin sayesinde, insanlığın yeni bir anlayış zemini bulduğu, yüksek insani değerlerin kainatın her yerine hakim olabileceği bir düzlem ve ortama kavuştuğunun ilk ve çok ciddi işaretidir.

Biz ne zaman karadan gemi yürütsek, dünya bu hamlenin manasını bilir..


"Kanal İstanbul" projesinde de her işte olduğu gibi "ucuz eleştiri" alışkanlığımızı ıskalamadık.

İtin önüne atılan et gibi, o ciddi konuların medyanın ağzında birer birer, geviş getirircesine bitirilip, harcanması içimi yakıyor.

Milletimiz, çağ açıp çağ kapatmış köklü bir maziye sahip.

Dünyanın gelişimi, insanlığın yücelişi beklenecekse elbette bizden beklenecek.

Döşeli rayı olmayan sahrada tren bekleyenler gibi, insanlığı Avrupa'dan, İsrail'den ya da Amerika'da bekleyen, umanlar elbette kendi kudret ve kıymetimizi fark edemeyecek, bu tür cehaletleri sergileyecekler.


Kanal İstanbul projesi, bu milletin sayesinde, insanlığın yeni bir anlayış zemini bulduğu, yüksek insani değerlerin kainatın her yerine hakim olabileceği bir düzlem ve ortama kavuştuğunun ilk ve çok ciddi bir işaretidir.

Biz ne zaman karadan gemi yürütsek, dünya bu hamlenin manasını bilir...


Bu büyük millet, topu icat ederek ve karadan gemiler yürüterek zulme karşı koyabilmeyi başarmış, yeni bir çağı açıp, karanlığı kapatmıştır.


Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığında tüm vatandaşlarımız kenetlenmiş, bir amaç ve hedef birliği sağlanmış, ülkemizin bütün birikim ve değerleri, alın teri ile ülkemizi gurur duyacağımız şu günlere getirmiştir.


Kanal İstanbul projesinde dünyaya verilen mesaj, bizim, yine karadan gemi yürütecek güce ve kenetlenmeye sahip olduğumuzdur.


Ulus olarak Sayın Başbakanımızın verdiği bu mesajın ardında çok daha inanmış ve kenetlenmiş bir şekilde durmamız, yüksek bir adanmışlıkla sorumluluğumuzun gereğini yerine getirmemiz gerekir.


Gerçekler, zamanla anlaşılıyor.

Bir zaman sonra gurur duyacağımız şu günleri, cahili alışkanlıkları bir kenara bırakıp, büyük bir sorumluluk bilinciyle ve var gücümüzle değerlendirmeli, desteklemeliyiz.


Hanginiz istemezsiniz, yaşayarak

Çanakkale Şehidi gibi anılmayı?


Ahmet Yürekli

28.04.2011, Üsküdar.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Ahmet Yürekli Arşivi