Mehmet Yürekli

Mehmet Yürekli

Dur! Adanalı bu yol senin yolun değil..

Dur! Adanalı bu yol senin yolun değil..

Kızlarımız ve delikanlılarımız maalesef kimliğini unutmuş durumdalar. Ailede alınacak terbiye temeldir. Okul temel olmayınca hiçbir şey koyamıyor. Yeni nesiller nefislerinin istekleri peşinde koşar bir vaziyette.

Delikanlılarımız bu kimlik kaybı konusunda bir adım da ileride. Çünkü toplum yapımız, erkeğe biraz daha müsamahalı bakmakta.. Bu krediyi kendilerine referans yapan delikanlılar daldıkları çukurda battıkça, batıyorlar. Alkol tüketimi, zina, cinayet, kumar, hırsızlık.. Büyük günahlar, aleni işlenir hale geliyor!

Toplum ahlakında bir sorun varsa, suçlu tek değildir: Kadını da, erkeği de sorumludur. Anası da sorumludur, babası da.. Yetkilisi de suçludur, etkilisi de,

Dört genç, alkol almış, sokak başında, garip kıyafetler içerisinde, kahkahaları ortalığı inletecek şekilde kendilerince muhabbet ediyorlar. Geçen bayanlara laf atıyorlar.

Müdahale etmek zorunda hissetmiş kendini bir arkadaş. Ürpererek anlattı bana, karşılaştığı bu hayret verici, tuhaf durumu.

“Gençler”, demiş. Kız kardeşinize birileri böyle laf atsa ne yaparsınız?” diye sormuş.

“Abi, bizim kız kardeşimiz yok” demiş biri.

“Peki, amcanızın kızı olsa?”

Birisi; “Abi, benim amcamın kızları burada yok! Olsalar, fark etmez, isteyen istediği lafı atsın.” demiş.

“Peki, Müslüman olmayan var mı aramızda?” diye sormuş arkadaş.

“Abi, hepimiz Müslümanız.” demişler.

“Bu yaptığınız bir Müslümana yakışır mı? Alkol almışsınız küçük yaşta.. Bayanları rahatsız ediyorsunuz sözlü sataşmalarınızla” diye sormuş bu kez!

Cevapları bir felaket:

“Abi, Müslümanlar neler yapmıyor ki?”

İşte toplumsal yapımızdan küçük bir kesit.

İyiler azınlık durumuna düşürülmüş; yanlış yapanlar öne çıkmış, kötülüğün önü açılmış, yaygınlaşmış. Kötülük örnek alınır olmuş!

Gençlerin hallerine bir bakın. Kılık-kıyafetleri, saç tipleri yabancı.. Konuşmaları taklit ettikleri Avrupalıları bile geride bırakmış. En adi sözleri kendilerine hitap tarzı edinmişler.

Üniversite, medya ve kültür sanat alanlarındaki Batıcılık fırtınası ne var ne yok süpürüyor.. Kültür kalıplarımız yok ediliyor.. Yabancı kültür kalıpları istila ediyor gençliği..

Hedefsiz, amaçsız gençler? Bu mu eğitimimizin hedefi.

Tek derdi var gençlerin: Yemek, alkol almak ve şehvet. Adana’da Kebap Festivali görüntüsü altında alkol festivalleri yapılıyor.

Dur! Adanalı bu yol senin yolun değil! Şalgamın yerine alkol konuluyor! Uyan! Bu oyuna dur de..

Sapıklığın adına flört denilmiş. Sonucu şehvet ve zina olan duyguya da aşk demişler.

Ne ekersen onu biçersin! İslam’dan kopmanın, uzaklaşmanın ve yabancılaşmanın faturası ağır oluyor. İnançsızlığın faturası çok ağırdır.

Ey Adanalı genç kardeşim!

 

Toplumumuz üzerinde mühendislik yapılıyor. Seni askeri sahada yenemeyen Batılılar, dinini, ahlakını yıkmaya çalışıyor. Dinden çıkanların vatanına sahip çıkacak gücü olmaz çünkü.

 

Sen başıboş yaratılmadın. Nefsine teslim olma. Kimliğini ara, bul. Sen Müslümansın!

“Adanalıyık, Allah’ın adamıyık!” de sevgili kardeşim..

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum