Ömrümüzde İlk Defa Gidemediğimiz Bayram, Bize Geldi

hayati-koca.jpg

İzler Ve Yansımalar - 27

“... gelenden daha iyi onaracak yoktur içini.”

 

Ömrümüzde İlk Defa Gidemediğimiz Bayram, Bize Geldi

İlk defa hüzünle karşılamıştık, her zamanki gibi yine hüzünle uğurluyoruz.

İnsan ömrü gibiydi.
Acıkan, doyan, susayan, kanan, inanan, inanmayan, susan, konuşan, sabreden, sabrı taşan,her şeyi kendinden ve kendi için bilen, hiçbir şeyin sahibi olmadığına inanan insan ve ömrü...

İnsan, insanlık; belki de ilk defa gücünün her şeye, aslında hiçbir şeye yetmediğini sana gidemeyip de oturduğu yerde seni beklemeye mahkum ve mecbur kalınca anladı, acizliğini de.

Ömrümüzce okuyarak öğrenemeyeceklerimizi bize yaşayarak öğrettin, hoş geldin bayram!

Aldığımız şu nefesi alamadığı için, son aylarda aramızdan ayrılan dört binin üzerindeki insanımızın; öğretisini, hayallerini, umutlarını, sevinçlerini, hüzünlerini, beklentilerini, kalp çarpıntılarını ve kırıklıklarını da bizimkilere ekledin, hoş geldin bayram!

Bugüne kadar yapma imkanına sahip olup da yapmadığımız, ertelediğimiz, ihmal ve iptal ettiğimiz ne kadar güzellik ve iyilik varsa onlarda hiçbir şeyin eksilmediğini, bitmediğini; asıl eksilenin içimiz olduğunu bize öğreterek geldin, hoş geldin bayram!

Küçüklerin sevincini başlatmanın, onların sevincine ortak olmanın; büyüklerin gittikçe hassaslaşan kalplerinin ve en ufak hüzünde damlayan gözyaşlarının şahidi olup bir nebze de olsa kalp ferahlığı vermenin ne kadar insani bir görev olduğunu unutmayacak şekilde öğreterek geldin, hoş geldin bayram!

İnsan ömrü gibiydin.
Kısa; ama anlamlı, öğretici, ibretlik...
Her ne isek ona şahit olacağından eminiz.
Kutlu bir yerden geldik, dönüşümüz de o kutlu yere olsun!

Herkesin Mübarek Ramazan Bayramını kutluyor; sağlık, afiyet, huzur, umut, dirlik ve dirilik içinde nice bayramlara ve zamanlara erişmenizi her şeyin mutlak sahibinden niyaz ediyorum.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.