Hayati Koca

Hayati Koca

Ömür Dediğin

Ömür Dediğin

İzler Ve Yansımalar - 52

“...bir yandan damla damla birikirken, diğer taraftan damla damla eriyen.”

Ömür Dediğin

Bir ezanla sela arasıdır aslında.

Bir ikindi gölgesi,yağmurdan sonra toprak, baharda iğde çiçeği kokusu,bir şiir dizesi, bir romanın özeti; uzaktan bakıldığında bazen bir külliyat kadar çok, yakından bakıldığında ise bir mezar taşına sığabilecek kadar az... Bu kadar.

Çocukluğun hiç bitmeyecek sanılan günleri, gençliğin kişiden habersiz geçmesi, orta yaş ve üstünün bazen iyikileri bazen de keşkeleri...

Her giden bir öğüttür.

Kalana düşen, bu öğüdün bir dakikalık değil de bir ömürlük öğrenilmesi ve unutulmamasıdır. Öğüt tutulunca içe hizmet eder, unutulunca hiçe...

Ulu şairin dediği gibi: “ ...Gökyüzünden habersiz uçurtma uçurmuşum.”

Bir uçurtmamız varsa, bu gökyüzünün hediyesidir ve onun sayesindedir. Uçurtmayı gökyüzüne inat olsun diye değil de murat olsun diye uçurmak evladır.

Ne mutlu zamanı bahşedene, anı teslim edene!

Not:

Doğum günüm ve yeni yıl vesilesiyle gönüllerinin ulaştığı her yerden ulaşarak kendi layık olduklarını bizim için dileyen, duanın gücüne inanıp bizler için dua ederken kendi muratlarının gerçekleşmesi için en büyük kapıyı aralayan; anı, zamanı, hatırayı bir kez daha gözümüzün önüne getiren herkese yürekten teşekkürler! İyi ki varsınız; iyi ki karşılaşmış, tanışmış ve paylaşmışız! Hep varolun, daim olun!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Hayati Koca Arşivi