"Kozan'ımızın, Adana'mızın bu yaraları süratle sarılacaktır"

elik.jpg

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Adana'daki orman yangınıyla ilgili açıklama:

- "Devletimiz buradadır, Cumhurbaşkanımızın talimatı açıktır. Kozan'ımızın, Adana'mızın bu yaraları süratle sarılacaktır"

- (Adana'daki yangından zarar görenler için 1 milyon lira kaynak aktarılması) Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının gönderdiği yardım, yarın sabahtan itibaren vatandaşlarımıza takdim edilecektir. Sayın Valimiz o konuyla ilgili bir çalışma yapıyor"

- "Arkadaşlarımız, kundaklama, sabotaj meselesini hassasiyetle inceliyor. Vardıkları bazı sonuçlar da var ama şimdi onları açıklamak doğru olmaz, çalışmalarını tamamlasınlar. Oradaki vatandaşlarımız bundan çok bahsettiler, 'Geçmiş yıllarda da benzer yangınlar oldu.' dediler. Kundaklama söylentileri kulağımıza geldi. Hiç kimse merak etmesin jandarma, emniyetimiz kapsamlı soruşturmaları yürütür, dolayısıyla herhangi bir sonuç ortaya çıktığında bunu yapanın yanına kar kalmaz, Türkiye'nin hukuk imkanları içerisinde en etkili şekilde cezalandırılır"

 

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten, Adana'daki orman yangınından etkilenen köylerde..

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten, Adana'daki orman yangınından etkilenen köylerde..

- "Cumhurbaşkanımızın kesin talimatı var. Burada görülen zararlar tanzim edilecek. Burası bir an evvel normal hayatına döndürülsün diye elden gelen her şey yapılacak. Devlet sizin devletiniz, devlet milletin devleti"

pakdemirli.jpg

Bakan Pakdemirli: Adana Kozan'daki orman yangını kontrol altına alındı

Bakan Pakdemirli: Adana Kozan'daki orman yangını kontrol altına alındı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Adana'nın Kozan ilçesinde önceki gün başlayan orman yangınının kontrol altına alındığını belirtti.

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli'nin Kozan yangını mesaisi devam ediyor

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli'nin Kozan yangını mesaisi devam ediyor

- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Adana'nın Kozan ilçesinde devam eden orman yangınındaki incelemelerini sürdürüyor. 

sarieroglu.jpg

- Gün içerisinde sürdürülen çalışmaları helikopterle denetleyen Pakdemirli, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

bakan-pakdemirli.jpg

Bakan Pakdemirli: "Kasıt olma ihtimali üzerinde duruyoruz"

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli'den, Adana'daki orman yangınına ilişkin açıklama:

- "Yangına 2 uçağımız, 19 helikopter, 35 iş makinesi, 153 arazöz ve 750 personelle müdahale ediyoruz"

dogru.jpg
- "En kısa sürede yangını tam anlamıyla kontrol altına alarak soğutma çalışmalarına başlamak üzere çalışmalarımız ve gayretlerimiz sürüyor. Henüz yangın tam anlamıyla kontrol altında diyemiyoruz ancak yukarıdan en son incelemelerimize göre iyiye doğru gidiş olduğunu da gözlemlemek mümkün"


- "Yangının çıkış sebebiyle ilgili hem biz hem de Valiliğimiz, bunun 'kasıt' olma ihtimali üzerinde duruyoruz ama şu anda bizim için önemli olan yangının ne sebeple kim tarafından çıkarıldığından daha çok yangını söndürmek, bir an evvel buradaki tehlikeyi tam anlamıyla bertaraf etmektir"

Adana'daki orman yangınına havadan müdahale tekrar başladı

Adana'daki orman yangınına havadan müdahale tekrar başladı

- Adana'nın Kozan ilçesinde devam eden orman yangınına havanın aydınlanmasıyla havadan müdahale edilmeye tekrar başlandı.

Adana'daki orman yangınına müdahale sürüyor

Adana'daki orman yangınına müdahale sürüyor

- Kozan ilçesinde başlayan ve şu ana kadar 200 hektardan fazla ormanlık alanın zarar gördüğü yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor

Kozan'da ormanlık alandaki yangının sıçradığı ev ve işyerleri kullanılamaz hale geldi

- Adana Valisi Süleyman Elban: "(Kozan'daki orman yangını) Vatandaşımızın zarar görmemesi ve yangının söndürülmesi için her türlü tedbiri alıyoruz."

- Adana Valisi Süleyman Elban: "(Kozan'daki orman yangını) Kundaklama olduğunu tahmin ediyoruz. Bu, yangın söndürüldükten sonra sahada yapılacak incelemede netleşir ancak birkaç ayrı noktada çıkmış olması kundaklama ihtimalini güçlendiriyor."

yangin-001.jpg

- Adana Valisi Süleyman Elban: "(Kozan'daki orman yangını) Bölgedeki 6 köyde yaklaşık 800 haneyi boşaltmak durumunda kaldık. Şu ana kadar 200 hektara yakın alanda yangın devam ediyor."

- Vali Süleyman Elban: "Tedbiren bölgedeki 6 köy boşaltıldı, yanan alan 150 hektarı geçti. Yangın sürüyor, ekiplerimizin söndürme çalışmaları da devam ediyor"

yangin-1.jpg

Kozan'da ormanlık alandaki yangının sıçradığı ev ve işyerleri kullanılamaz hale geldi

Kozan ilçesindeki ormanlık alanda çıkan yangın nedeniyle 60 evin tahliye edildiğini, can kaybının olmadığını, birkaç eve sıçrayan yangının söndürüldüğünü belirtti.

cami-yandi.jpg

Adana'da orman yangını

- Kozan ilçesinde ormanlık alandaki yangının sıçradığı evler kullanılamaz hale geldi
- Vali Süleyman Elban:
- "Tedbiren bölgedeki 6 köy boşaltıldı, yanan alan 150 hektarı geçti. Yangın sürüyor, ekiplerimizin söndürme çalışmaları da devam ediyor"

koylu-001.jpg

"Adana’nın Kozan ilçesinde öğlen saatlerinde çıkan orman yangını hala kontrol altına alınamadı. Yangın nedeniyle evlerinde ayrılan vatandaşların, bölgede çaresiz bekleyişi devam ediyor.."

- "Çok şükür can kaybımız yok. Bölgedeki kuvvetli rüzgar, yangını kontrol altına almamızı zorlaştırıyor. Yangının, Osmaniye'nin Kadirli ilçesine sıçrama ihtimali var, ona karşı da tedbirlerimizi aldık"
- "Burada iki önceliğimiz var. İlki, buradaki insanlarımızın ve hayvanlarının yangından etkilenmemesini sağlamak, ki bunu yaptık şu ana kadar. Diğeri de yangını kontrol altına alabilmek, bunun için de çalışmalarımız sürüyor"

AK Parti Sözcüsü Çelik: Kozan'da çıkan orman yangınının söndürülmesi için tüm imkanlar seferber edildi

AK Parti Sözcüsü Çelik: Kozan'da çıkan orman yangınının söndürülmesi için tüm imkanlar seferber edildi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Adana'nın Kozan ilçesinde çıkan orman yangınının kontrol altına alınması ve söndürülmesi için tüm imkanların seferber edildiğini belirtti.

Adana'daki orman yangınında 60 ev tahliye edildi

Adana'daki orman yangınında 6 köy boşaltıldı

Adana Valisi Süleyman Elban, Kozan'daki orman yangınına ilişkin, "Tedbiren bölgedeki 6 köy boşaltıldı, yanan alan 150 hektarı geçti. Yangın sürüyor, ekiplerimizin söndürme çalışmaları da devam ediyor." dedi.

0rman-yangini.jpg

Adana'da orman yangını

- Kozan ilçesindeki yangının yerleşim yerlerini tehdit etmesi nedeniyle bazı evler boşaltıldı

İhbar üzerine bölgeye sevk edilen Adana Orman Bölge Müdürlüğüne ait 30 arazöz, 15 su tankeri, 6 helikopter ve 2 yangın söndürme uçağıyla alevlere müdahale ediliyor.

yangin.jpg

Yangının yerleşim yerlerini tehdit etmesi nedeniyle bazı evlerin boşaltıldığı öğrenildi.

 
 
 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.