İrfan Küçükköy

İrfan Küçükköy

Mücadele Birliği Hareketi için arşiv oluşturmak önemli..

Arşiv Oluşturmak Niyetimi Doğru Anlamak

Mücadele Birliği Hareketi için arşiv oluşturmak önemli ve fakat başarmak zordur. Arkadaşlarımızın çoğu ihtiyaç, iyi bir faaliyet olacak düşüncesindeler ama ellerine kalem almayacaklar bilgisayarın başıma oturmayacaklar, Başkalarından bekleyecekler gibi görünüyor. İnşallah düşündüğüm gibi olmaz.
Ömrümle sınırlı görmediğim için de ümidimi kayıp etmiyorum. Yaşadığı bir olayı kaleme alması nostaljidir. Bildiklerini edep dairesinde sunmak arşivdir. Arşiv tarihe vesika bırakmaktır.

Ne toplayabilirsem toplayacağım. Arşiv notlarının bir nüshasını "Anadolu Vakfı’na, bir nüshasını 'Millet Partisi’ne vererek görevimi tamamlayacağım. Böyle düşünüyorum. Allah sağlık verirse ömrüm olursa iki üç sene toplama işini sürdüreceğim

Niyetim halistir. Niyetim Mücadele Birliği Hareketini kültür olarak tarihe taşımaktır.

Kimse başka bir şey düşünmesin. Yani alternatif Mücadele Birliği oluşturmak aklımın ucundan bile geçmez. Seksene bir kala böyle bir zehaba kapılmak zaten akıllı işi olmaz. Bazıları böyle sanmış. Lütfen milyonda bir ihtimal bile vermeyin. Bühtan olur.

Hareket dışı kalışımın kırkıncı yılıdır. Hareketten uzak kaldığım zamanlar hem hareketin başarılı olması için dua ettim. Hem de Hareket dışı kalanlara dua ettim. Bulundukları, elde ettikleri makamlarda başarılı olmaları için. Hepsi bizim arkadaşlarımızdır. En çok, ihtilafa, dedikoduya, suçlamaya karşı durdum.
Bir arkadaşım para kazanmak için sanan olabilir, diye yazmış. Onu da cevaplayınız, diye yazmış. Kitaptan para kazanmak mümkün değil. Destek verdiğim oldu, yararlandığım hiç olmadı.Bu yaştan sonra parayı neyleyeyim. Ben kendim basmam zaten. Eser oluşursa hiç bir para istemeden yukarıda adı geçen kurumlara meccanen vermeyi taahhüt ediyorum.

Selamün Aleyküm
 

İrfan Küçükköy Hoca

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.