Mahmut Eraslan

Mahmut Eraslan

Festivalden festivale fark var.

Festivalden festivale fark var.

Adana Lezzet Festivali’ni; “Portakal Çiçeği” adı altında karnaval çıplakları ve Kebap-Şalgam adı altında yapılmaya çalışılan rezil, illegal “Rakı Festivali”ni kıyas edecek değiliz. Festivalden festivale fark var.

Adana esnafı ve sanatkârı, iş kadınlarının mahareti, mutfak lezzetini stantlara yansıtan Adana Lezzet festivali gelişerek yoluna devam ediyor.

Festivali’nin öncüsü Vali Sn. Mahmut Demirtaş başta olmak üzere Vali Sn. Süleyman Elban ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.

Etkinliğin verimli(bir kısım sorunları olmakla birlikte) geçtiği kanaatindeyim, Belediye başkanlarının halkın arasında olması, hasbihal etmesi, belediyelere ait stantlarda ücretsiz ikramlar yapılması artı olarak gördüklerim arasında.

Bu yıl Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı Adana’mıza ve etkinliğe büyük bir katkı sağlamış oldu.

Adana ekonomisi ve tanıtımına katkıda bulunan meşru, halkımızın rağbet ettiği bu ve benzeri etkinlikleri önemsiyoruz ve destekliyoruz.

Olumsuzluklara çok fazla odaklanıp etkinliğe gölge düşürmek istemiyorum ama bilinmesi ve gerekli adımların atılması için bir hususu dile getirmeden geçmeyeceğim.

Bu ve benzeri etkinlik-Tören-kutlamalarda özellikle STK’ları işin dışında tutmak isteyen siyasetçi ve bürokratlara sormak istiyorum on binlerce müntesibi olan vakıf/dernek yöneticilerinin bir fenomen kadar karşılığı yok mu sizin yanınızda?

Bu ve benzeri etkinliklerin koordinasyonu yapılırken STK Yöneticilerinin görüşleri alınamaz mıydı, hiç olmazsa bir temsilci davet edilemez miydi?

Oda başkanları ve bir kısım STK (resmi kurumlar )lar ile sınırlı istişare işbirliği ve protokollerle ne zamana ve nereye kadar?

Bundan üç yıl önceydi sanıyorum yine lezzet festivali öncesi Adana lezzet festivali etkinliği öncesi davetli olduğumuz toplantıda STK’lar olarak etkinlikte yer almak üzere dönemin valisi Mahmut Demirtaş’a talebimizi iletmiş oda ilgili Vali yardımcısı Mustafa Yavuz’a talimat vermişti.

Mustafa Yavuz Vali’de dönemin Adana Kültür ve Turizm Müdürü şuan görevden alınmış olan Sabri Tari’ye talimat vermiş ama maalesef Adana Valisinin talimatı ve tüm çabalarımıza rağmen STK’lar olarak etkinlikte yer alamamıştık.

Her ay düzenli olarak bir araya geldiğimiz elli STK başkanları ile faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Biz değil yılda bir, irili ufaklı haftada bir etkinlik yapan gönüllü teşekkülleriz.

ASİM bileşenlerimizden HDH Medya Büyük şehir belediyesi gibi milyonlarca lira harcamadan altı yıldır başarılı bulunan ve ödüle layık görülen sanatçılara her yıl olduğu gibi bu yılda ödüllerini taktim etti.

Sadece sanatçılar değil, başarılı bürokratlar ve STK başkanları HDH 6.Yıl etkinliğinde halkın huzurunda ödüllerini teslim aldılar.

Yine ASİM Bileşenlerinden Adanapost.com 100. yıl etkinlikleri için hazırlık yapıyor. 5 Ocak 2022 Adana'nın kurtuluşunun 100. Yılında belgeseller, yarışmalar paneller, ödül törenleri ile büyük bir organizasyona hazırlanıyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Mahmut Eraslan Arşivi