Sait Özdemir

Sait Özdemir

Acı geçicidir. Vazgeçmek ise sonsuza dek sürer.

Acı geçicidir. Vazgeçmek ise sonsuza dek sürer.

Acı geçicidir. Bir dakika, bir saat, bir gün veya bir yıl sürebilir, ama eninde sonunda yatışır. Eğer ben pes edersen, acı sonsuza dek sürer, der Lance Armstrong.

Değerli dostlar ve sevgili gençler yaşadığınız zorluklardan, acılardan sürekli olarak kendinize ders çıkarın ve gelişiminizi en üst düzeye çıkartın.

Pes ederseniz elinizde hiç birşey kalmaz. Ama acıyı kabullenirseniz ve onunla mücadele ederseniz bir gün bu acı ve sıkıntıların biteceğini bilirsiniz.

Nietzsche ne demişti;
Şu ağaca bir bakın, görkemine ulaşması için fırtınalı bir havaya ihtiyacı var. Öğrenmek ve keşif. Hepsine acıyla ulaşılır.”

Robert Ford Bernard’a şunu söylemişti West World’de;
Zamana ihtiyacınız vardı. Düşmanınızı tanıyacak zamana. Onlardan daha güçlü olmaya. Ve korkarım buradan kaçmak için daha çok acı çekmeniz gerekecek.”

Ord Prof Dr Ali Fuad Başgil’in ellerden düşmeyen Gençlerle Başbaşa isimli eserindesöyle diyor: “Sebat et, genç dostum, sebat et! Damlaya damlaya göl olur. Ve aynı noktaya düşen damlacıklar, zamanla mermeri bile deler.”

Unutmayalım ki, Rabbimin bizlere vermiş olduğu bu hayat bizlere verilen en büyük hediyedir. Bu hayatı dolu dolu güzel işler yaparak geçirmek ve güzelleştirmek sizin ellerinizdedir.

Pete Zamperini’nin “Ömürlük bir ihtişam bir anlık acıya değerdir” der.

Unutmayalım ki, insan yaşadığı tecrübelerin ve acıların toplamıdır. Karakteri de bu tecrübelerden beslenir ve gelişir.

Kalın sağlıcakla

Sait ÖZDEMİR

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Sait Özdemir Arşivi