Mustafa Yürekli

Mustafa Yürekli

Aymazlık acizleştirir..

Adalet ve vicdani duyguları her dönem ağır basan değişik fikirlerdeki insanımızın çoğunun bugünlerde kafası çok karışık.

Neyin doğru, neyin yanlış olduğunu kestirenler çok az. Daha da kötüsü, farklılıklar çekişme, çatışmaya yol açar hale geldi, insanımızın arası bozuldu. Derken birbirimize düşman hale getiriliyoruz, kimse farkında değil.

Bak kardeşim: Kökenlerinden ötürü insanlardan nefret edilmez. Mezheplerinden ötürü ya da siyasi görüşlerinden ötürü de insanlardan nefret edilmez.. Biraz sağduyu ile yaklaşmalıyız, hepsi bu.. İnsanlar hangi siyasi görüşe sahip olurlarsa olsunlar hakka, hakikate ve adalete sırt çeviremezler, çevirseler bile, onları vicdanları rahat bırakmaz...

Biz sizin düşmanınız değil, kardeşiniz! Sağlıklı düşünmediğinizi görüyoruz ve sizi uyarıyoruz: ?Bize boşuna kızıyorsunuz! Topyekün bir saldırının içindeyiz! Ama siz bunu henüz göremiyorsunuz bile. Düşmanlarımız sizin zannettiğinizden çok daha kurnazlar, çok daha hileci ve çok çok da çetindirler.?

Biz uyardıkça, siz bize kızdınız. Nefret ettiniz hemen. Hatta ağzınızı bozup küfrettiniz.. Fikir üreten insanlar, şahsiyetsiz olamazlar. O çirkin laflarınızı da kendinize saklayın. Yıllarca küfrettiğiniz kapitalistlerin istediklerini yapıyorsunuz; kardeşlerim!

İçleri kin ve nefret dolu olanların masumiyetten söz etmeleri ne kadar inandırıcı olabilir ki.. Dışlayıcı ve ötekileştiren söylemlerden uzak durmalıyız. Kuşatıcı ve samimi olan sözler söylemeliyiz birbirimize.. İftira atmadan, yalan söylemeden, karalamadan, incitici olmadan da meseleler tartışılabilir.

Yabancı basının Soma'ya ilgisinin tek sebebi facia olabilir mi? Neden Suriye'deki katliam dünya basınına yansımıyor? Neden Afganistan'daki toprak kaymasıyla yaşanan o felaket dünya medyasını bu denli meşgul etmedi? Bosna'daki sel felaketini neden manşetlerine günlerce taşımadılar? Daha mı az insan kaybı vardı?

Demek istediğim şu: Türkiye büyük bir tezgahın içinde.. Felaketler arefesindeyiz. Yurdumuzda yaşanabilecek her türlü olumsuzluk, bizim gafletimizden ötürü olacaktır. Biliyorum, sizler iyi niyetlisiniz.. Ama delalet içinde olamaz mısınız? Gerçek düşmanlarınızı henüz tanımıyorsunuz bile! Kimle dövüşeceksiniz ki.. Bu aymazlık bizi daha çok acizleştirecektir, emin olun. Yine kırılan dökülen biz oluruz, milletimiz olur.

Mustafa Yürekli - Haber7

mustafayurekli@gmail.com

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.