Okurlarıma selamlar!

Okurlarıma selamlar!

Sosyal medya ile ciddi manada karşılaşmam 2009 yılında Belçika Brüksel de gençlere yönelik olarak vermiş olduğum seminer sonrası mecburiyetten başladı.

Seminer sonrası yanıma gelen 14-20 yaş arası gençler benden internet web sitemin ismini sordular. Ben de böyle bir site sahibi olmadığımı ifade edince tebessümle hocam sizin gibi ünlü birinin nasıl web sayfası olmaz burada ortaokula devam eden öğrencinin bire web sayfası vardır dediler. O günden sonra bir yazar olarak daha fazla insana ulaşmak için sosyal medyanın kullanılması ihtiyacını duydum.

2015 yılında kurmuş olduğum sitenin okuyucu sayısı 50.000 lere ulaştı. Bunun yanı sıra gazete dergi ve diğer sosyal medyayı da eklediğimde bu rakamın 100.000’lere ulaştığı ayrıca basılan ve piyasada bulunan sekiz adet kitabımın şu ana kadar 38 bin âdetinin satıldığı ve tüm bunları kendi gayret ve imkânlarımla herhangi bir yayınevi desteği almadan gerçekleştirdiğimi. Son on yılda konferanslarıma katılan ve beni dinleyen 100.000 bin civarındaki dinleyicileri işin içine kattığımda 250.000 kişiye ulaştığımı düşünüyorum. Bunun inşallah önümüzdeki aylarda ve yıllarda katlanarak artacağına inanıyorum. Neden bu rakamları vermek zorunda da hissettim. Bu sayılar bana neden heyecan veriyor? Sizlerle paylaşmak isterim.

Bir kitap bir insanı, bir insan bir toplumu değiştirebilir. Amacım okurlarımı değiştirmek değil, farkındalık oluşturmak her bir okurumun farkındalık dünyasını zenginleştirmek. Bir annenin farkındalık dünyası zenginleşince eşinin, çocuklarının, arkadaşlarının, komşularının, mahallenin, toplumun farkındalık dünyası zenginleşir.

Bir anneyi düşününsenize! Okurum bir anne ise, onun farkındalık dünyasının zenginleşmesi, ne kadar heyecan verici bir durum!

Ailesinin eşinin çocuklarının yaşamları olumlu yönde etkilenebilir. Bir ev hanımının komşuları ve arkadaşlarıyla ilişkisi tüm mahalleyi etkileme potansiyeline sahip.

İşte böyle düşünerek heyecan duyuyorum. Ülkemde, benim bu heyecanımı safça, çocuksu ve anlamsız bulan çok insan olduğunu biliyorum.

Ülkemde benim gibi heyecan duyarak ailesine eşine, çocuğuna, okulda öğrencisine, iş yerinde hizmet ettiği vatandaşına ‘selam vererek’  “gülümseyerek”güne başlayanların, hayatın her alanında mahallede, kentte, toplumda biri birini anlayacak ve biri birlerine saygı duyacak kendini geliştiren bireylerin çoğalması temennisi ile.

En iyi dileklerimle, selamlar, sevgiler

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.