Mahmut Eraslan

Mahmut Eraslan

Ölmek Ya da Olmak

Ölmek Ya da Olmak

Ölmek Ya da Olmak

İstanbul’da gerçekleştirilen İslam işbirliği teşkilatı aktif bir şeyler planlayıp uygulamak yerine, her zamanki gibi yine tavsiye kararları aldı ve dünya kamuoyu ile paylaştı.

İslam işbirliği teşkilatı karar alıp tavsiye etmek yerine, kararlı olup kendileri sahada olmaları gerekmiyor muydu?

İslam işbirliği İ Teşkilat üyeleri ABD ve İsrail’e kendi topraklarında sağladıkları imkânları kısıtlamalı, siyasi, askeri, ticari tüm ilişkileri gözden geçirmeli, şartlar olgunlaştığı takdirde gerekirse tüm anlaşmaları fes etmelidir.

Evet, karşınızda organize olmuş güçlü bir yapı var. Kendi aralarında işbirliği içerisinde yer altı ve yerüstü zenginliklerinizi gasp ediyorlar ve hala sizlere zulmediyorlar ama artık yetmez mi bu zillet…

Artık bu korkaklık son bulmalı, dağınıklığı gidermeli, Müslümanlar kendi içerisinde yardımlaşmalı, dayanışma içerisinde olmalıdır.

Neden kararları siz alıyor, uygulamayı onlara iletiyorsunuz. İnsan hakları, insani yardım barış gücü vs. kimden ne istiyorsunuz?

İşgalci işkenceci zalimlerden hala nasıl adalet bekliyorsunuz?

Tavsiye kararları alarak bir kenara çekilmeniz üzerinizdeki mesuliyeti  (vebali) kaldırır mı?

Eğer sizler iş birliği yapar, harekete geçer, kararlı durursanız, batı şuan içinde bulunduğumuz durumun ötesinde daha fazla ne yapabilirler ki?

İslam İşbirliği Teşkilat üyesi ülkeler hiç kendilerini boşuna avutmasınlar. İslam’ın adı var kendi yok, işbirliği diyorsunuz ama her biriniz ayrı bir telden çalıyorsunuz.

Ne siyasetçileriniz nede âlimleriniz yüzlerce ortak paydalarınıza rağmen, basit konuları bile çözmekten aciz durumdasınız. İşte mübarek ramazan ve hilal konusu ardından gelecek bayram tartışmaları…

Ülkelerinde halkları yokluk ve sefalet içerisinde, zor koşullarda yaşam mücadelesi veren Müslümanların liderleri servetlerine servet katmaya devam ediyorlar.

İslam İşbirliği Teşkilatı üyeleri yokluk, sefalet, işlenen savaş suçları karşısında İslam’ın hangi ölçüsü ile hareket ettiler ki?

Hz. Muhammed’in yaşam ve yönetim tarzına uyan kaç tane lideri örnek gösterebilirsiniz?

Bir örnek /öneri ile bitirelim

Filistin’e yapılan saldırlar da binlerce insan yaralandı. Terör devleti İsrail ve kuklası Mısır yönetimi yaralıların tedavileri için çıkışlarına izin vermedi. İslam İşbirliği Teşkilatı şöyle bir karar alsaydı katılımcı her bir üyemiz bir gemi tıbbi malzeme ile yola çıkacak ve Gazze’ye gireceğiz.

ABD ve İsrail ne yapabilir, savaş mı açar silah mı kullanır?

Eğer cevabınız evetse tüm bunları zaten yapıyorlar!

Haydi, biraz daha cesur olun!

Ölürseniz onurunuzla ölün ya da ölüm korkusuyla Yahudilerle birlikte ağlama duvarına dönün ve hayata kaldığınız yerden devam edin.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Mahmut Eraslan Arşivi