Mehmet Yürekli

Mehmet Yürekli

Reis, Adanalılar kapitalist işbirlikçilerine haddini bildirecektir..

Reis, Adanalılar kapitalist işbirlikçilerine haddini bildirecektir..

Adana, Anadolu’dan önce Türkmen şehri olan Halep’in yazlığı Ramazanoğulları Beyliği’nin Ermeni Devleti’ni ortadan kaldırmasıyla birlikte tarih sahnesine çıkmıştır. Ramazanoğulları, daha önce Yavuz Sultan Selim’e İslam birliği atılımında verdikleri destekle Adana’ya düşen tarihi rolü ifa etmişti. İkinci olarak da Adana, Osmanlı’nın yıkılışında, İttihat Terakki’nin şımarttığı emperyalizmin maşası Ermeniler’e karşı yirminci yüzyılın başında verdikleri mücadeleyle üstüne düşen tarihi rolü 5 Ocak’ta en güzel şekilde yerine getirmiştir. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra da Adana ve yiğitleri ağırlığını hissettirmiştir..

Türkiye iki asırlık Batı kuşatmasını yarmıştır. Öncelikle ‘Millet İttifakı’ paydaşları kapitalistlerin aleni sözcülüğünü yaptığını büyük bir ürpertiyle idrak ettiğimiz bu günlerinde Adana yine tarihi rolünü ifaya hazırdır.

Adana hep doğru, iyi ve güzel eksenindeki tarih mecrasında şanlı akışını sabırla ve sebatla sürdürecektir. Bu yüzden genelde Darülislam’ın nabzını, özelde de Türkiye’nin nabzını Adana’dan dinlemek her dönemde mümkün olabilmektedir.

Adana, Müslümanlığın güney kalesidir.

Adana, Haçlı Seferlerinden beri Avrupa’nın öldürücü darbelerini göğsünde durdurmayı başarmıştır.. Yine başarır inşallah. Kapitalistlerin maşaları, Adanalının çelik iradesi karşısında yine aciz kalacaktır.

İster yerel seçim olsun, ister milletvekili seçimi olsun, her seçim, Adanalılara şu soruyu sormaktadır:

“Adana’nın hangi kutbundansın? Milli kutbundan mısın? Batıcı kutuptan mı?”

Adanalı olmak, her seçimde oyunu tarih bilinciyle kullanmaktır..

Evet...

Kadirşinas insanların yurdu Çukurova’da, iyilik ve güzellikler diyarı Adana’nın Yiğitlerine 14 Mayıs’ta yine büyük iş düşüyor..

Evet. Hala Toroslardaki kıl çadırlarda ışık yanıyor. Başkomutan, Adana’ya geldiğinde bu ışığı görmüş olmalı ki, ilk büyük mitingi Adana’dan başlatıyor.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın son Adana mitinginde, ‘Biz kendimizi Adanalılara anlatamamışız!...’ dedi.

Adanalılar, her zaman olduğu gibi, milletinin ve devletinin yanında.. Adanalı Bahçeli ve Erbakan’ın Reis’e ve ‘Cumhur İttifakı’na destek vermesi bunun en büyük kanıtı.

‘Yiğit Adanalı’ lar, Kurtuluş harbinin direniş ruhunu kuşanarak hem Anadolu Müslümanlarının, hem de Dünya Müslümanlarının umudu olmuştur. Ve olmaya devam edecektir..

İslam Milletinin bu ruhu, bin yıllık siyasi, tarihi birikimi ile “Hüseynî duruşu”nu sürdürecek. Bu bize, dinimizin emri, coğrafyamızın mecburiyetidir.

Evet.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti artık kabuğunu kırmış, uyguladığı milli politikalarla bölgesel güç olmaktan çıkmış, küresel güç konumuna gelmiştir. Artık kimseye pabuç bırakmayacak, kapitalistlerin oyunlarına gelmeyecektir.

Türkiye artık kendisini dev aynasında gören Batı ülkelerine boyun eğmeyecektir.

Öncülerimiz ve önceliklerimiz bellidir. Ve biz bunun altını kalın çizgilerle çiziyoruz.

Çünkü Adanalılar, 14 Mayıs'ta Türkiye Yüzyılı muştusunu sadece 7'li koalisyona değil, 7 düvele ilan edecektir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Mehmet Yürekli Arşivi