10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Basın özgürlüğünden vazgeçmeyeceğimiz gibi istismar edilmesine de müsaade etmeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Çok sesli, etkin, herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan kamuoyunu bilgilendirme görevini yerine getirebilen medyanın varlığı, demokratik ve şeffaf toplumun olmazsa olmaz koşuludur." ifadesini kullandı.

*****

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Ülkemizde bir rejim sorunu söz konusu değil

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Oktay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Demokriyasilerin olmazsa olmazı basının asli ve en asil işlevi olan halkın doğru bilgilendirilmesi vazifesini, mesai mefhumu olmadan, fedakarca yerine getiren tüm değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik ediyorum." ifadesini kullandı.

*****

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Demokratik, ahlaki ve toplumsal sorumluluk bilinciyle mesleğini ifa eden haber emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum.

*****

Vali Elban’ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı

Adana Valisi Süleyman Elban’ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı

Haber, “Bir olay, bir olgu üzerine edinilen ya da iletişim, yayın organları kanalıyla verilen bilgi” şeklinde tarif edilmektedir. Haber alma, olan bitenden haberdar olma ihtiyacı ise insanlık tarihiyle yaşıt bir realitedir. Bu ihtiyacın neticesinde ortaya çıkan ve gazeteden radyoya, radyodan televizyona, televizyondan internet medyasına evrilen haberin serüveninde, mobil iletişim araçlarının yaygınlaşmasıyla birlikte artık sosyal medya haberciliği de dikkat çeken bir olgu olarak yerini almaya başlamıştır.

... Bu vesileyle kamu yararını gözeterek basın etik ilkeleri istikametinde görevlerini yapan, vatandaşlarımızın doğru, güvenilir, tarafsız ve objektif habere erişimi için gayret sarf eden, ülkemizde demokrasi kültürünün ve özgür basının yerleşmesi için çalışan basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü içtenlikle kutluyor; basın mensuplarımıza çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diliyorum.."

*****

gazeteciler-gunu-1.jpg

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

- Büyükşehir, Yüreğir, Ceyhan belediyeleri ile MHP İl ve AK Parti Kozan İlçe başkanlıkları, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

*****

Başkan Avcı'dan 10 Ocak mesajı!..

Başkan Avcı'dan 10 Ocak mesajı!..

- Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, iletişimde sınırların kalktığı, bilgi alışverişinin olağanüstü arttığı günümüz dünyasında gazetecilik mesleğinin ve gazetecinin öneminin, sanılanın aksine daha da arttığını söyledi.

*****

Bayramımız Mübarek Olsun

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

"Basın, yöresinde, ülkesinde ve dünyada olup bitenleri tam olarak aktarırsa, halkı doğru ve dürüst bir biçimde bilgilendirirse; yani, yönetimlerin başarılarını da başarısızlıklarını da, aksaklıkları ve yolsuzlukları da duyurursa, halk yönetimler hakkında sağlıklı bilgiye sahip olur.

İşte bu doğru bilgi, dürüst yorum ihtiyacı nedeniyle basının demokrasilerde önemi büyüktür; demokrasinin işleyişinde önemli rolü vardır diyoruz."

Bildiğini kutsal bir emanet gibi taşıyan tüm meslektaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun...

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.