Mahmut Eraslan

Mahmut Eraslan

Sözümüz Hüseyin Sözlü ’ye

Sözümüz Hüseyin Sözlü ’ye

Sözümüz Hüseyin Sözlü ’ye

İHH-ADYAR olarak tanıtım çalışmaları kapsamında şehir merkezinde, üç noktada geçici stant kurmak için Adana Büyükşehir Belediyesi’ne yazılı başvuru yaptık. 

Bize yazılı olarak dönen cevap; Yaya dolaşımını engelleyeceğinden ve tanıtım amacıyla dağıtılacak olan el afişlerinin çevre kirliliğine neden olacağından talebiniz proje ve kentsel tasarım komisyonu tarafından reddedilmiştir, şeklinde oldu.

Daha önce de başka bir kurumun Merkez Park’ta ortalama üç yüz kişilik bir etkinlik başvurusuna verdiği cevap çimlerin tahribi ve güvenlik gerekçe gösterilerek geri çevrilmiş, aynı yerde Belediye bizzat milyonlar harcayarak karnavallar, festivaller düzenlemişti.

Büyükşehir Belediye Başkanı ve ilgili birimlere sormak istiyorum, Adnan Menderes Bulvarı kıyısında sıralanmış tekel bayileri şehir estetiğini bozmuyor mu?

İnönü Parkı’nda açmak istediğimiz bir kaç günlük tanıtım standımız şehir estetiğini bozuyor da, sizin aynı yerde ve birçok farklı yerde- açtığınız büfeler şehir estetiğini bozmuyor mu?

Tarihi Ulu Cami’nin çevresinde masa sandalye atıp yolları kapatmak, el altından destekleyip Rakı Festivali düzenlemek şehir estetiğini bozmuyor mu?

Belediye önünde bile açılmasına izin verdiğiniz stantlar, dağıtılan broşürler, asılan afişler,  Adana’nın kuzeyinde bazı iş yerlerinin kaldırımlara attıkları masa ve sandalyeyeler şehir estetiğini bozmuyor ama STK’ların küçük çaplı, bazıları birkaç saatlik, bazıları birkaç günlük yapmayı planlandıkları etkinlikler şehir estetiğini bozuyor öyle mi?

Bu ayrımcı, adaletsiz, tutarsız, ikiyüzlü bir yaklaşım tarzı değil mi?

İnandığımız değerleri topluma anlatmak, iyiliğin yaygınlaşması, dayanışma ve paylaşmanın manevi havasını solumak, Ramazan’ın bereketinden faydalanmaktır tüm derdimiz…

Biz biliyoruz ki Allah tüm kullarının rızkına kefildir fakat İslami kaynaklardan öğrendiğimiz çok önemli bir bilgidir, Allah fakirleri Müslümanların elleriyle doyurmak istiyor, dayanışma, paylaşma ve iyiliği emrediyor.

Büyük Şehir Belediyesi yetkilileri ise Ramazan’ın bereketinden faydalanmak, insanlara yardım etmek, faydalı olmak, fakir fukaranın dualarını almak yerine bu işi yapanlara engel olmaya devam ediyorlar!

Hiç kimseye makamı ve oturduğu koltuk baki değil…

Ne demişti şair; mazlumun ahı indirir şahı…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Mahmut Eraslan Arşivi