Cemaatler denetlenecek mi?

Cemaatler denetlenecek mi?

Bir süredir cemaat tarikat ve faaliyetlerinin konuşulduğu evre tamamlanmış denetlenmesi yönünde kamuoyu oluşturulduğu noktaya gelmiş bulunuyoruz.

Aydınlık gazetesi ve köşe yazarları cemaat ve tarikatların liderleri faaliyetleri her şeyi ifşa ediyor ve hedef gösteriyor tüm cemaatlerin kökü kazınmalı diyerek esas niyetlerini açıklıyorlar.

Cemaat ve tarikat düşmanlığı Aydınlık ile sınırlı değil elbette.

Cemaatlerin denetlenmesi konusu basın yayın organlarının bir kısmının iştahını kabartmış olacak ki konuyu enine boyuna tartışmaya devam ediyorlar.

Bu arada vakıf ve dernek denetlenmelerine hız verilmişse ki öyle, bu işin devamı da olacaktır elbette.

Cemaatlerin eğitim kurumlarından, yatılı kurslarına, yazılı ve görsel yayınlarından dernek ve vakıflarına ve dahi hesap hareketlerine varıncaya kadar ne varsa denetlenecek.

Denetlensin sorun yok.

Sorun illegal veya terör bağlantılı yapılar ve istismarsa ise bunlar tespit edilsin ve suç işleyenler bedelini ödesinler.

Topyekûn bir temizlik yapılacaksa eyvallah ama yok, hedef sadece cemaatler ve tarikatlar ise orada duralım ve soralım ülkemizde kurumsallaşan sadece cemaat ve tarikatlar mı?

Yabancı misyoner ve onlara bağlı sözde yardım kuruluşları, terör örgütleri ile bağlantılı dernek vakıf eğitim kurumları, basın yayın organları yok mu?

Elbette var hem de yüzlerce!

Peki, bunlar denetlendi mi?

Neden sadece cemaat tarikat ve onlara bağlı kurumlar?

Neden sadece onlar yazılıyor, konuşuluyor, neden onlar hedef gösteriliyor?

Sağcı, solcu, ateist, komünist, ülkücü, dindar inancı ideolojisi ne olursa olsun devletin denetiminde legal bir zeminde çalışmalarını sürdürüyor kendiişleri ile meşgul oluyorsa bize göre sorun yoktur.

Aksi bir durum dış bağlantılı terör örgütleri ile kol kola, vatana ihanet eden yapılanma veya kurumsallaşma varsa.. adliye, maliye milli eğitim asker polis istihbarat neden var?

Devlet elbette görevini yerine getirecek ama ayrım yapmayacak ideolojik hareket etmeyecek, zulme rıza göstermeyecek adalet ile hükmedecek.

Devlet esas düşmanını iyi tanıyacak, iyi bilecek ve ona göre tedbirini alacak. Ülkemizin etrafı sarılmış, saldırı savaş senaryolarının konuşulduğu bir ortamdayız, içeride işbirlikçiler boş durmuyor. İbadethaneleri dahil bir çok misyoner kuruluş ajan ve terör bağlantılı vatan hanilerini bir kenara bırakıp herhangi bir kalkışma saldırı karşısında sokaklara dökülen cemaat ve tarikatları ile uğraşır mücadeleye girişirseniz bu kimilerin işine gelir?

Bu konuyu gündeme getiren, kaşıyan, kışkırtanların asıl amacı varmak istedikleri yer neresidir?

Bizi kendi içimizde çatıştırmak isteyenler Sol-sağ, Alevi-Sünni, Türk-Kürt kavgası çıkartmak istediler ama başaramadılar.  En son Suriyeliler üzerinden bir iç karışıklık denediler olmadı. Yeni senaryo FETÖ bahanesi ile dindar kesim ve onlara bağlı kurumlar ile hedeflenen şey denetleme değil dağıtma üzerine kurulu.

Aklıselim düşünmek ve dürüst olmak zorundayız, Müslüman iş adamlarına ait işyerleri, eğitim kurumları, basın yayın kuruluşları , dernek ve vakıflar her biri devletin ilgili kurumlardan onay alıyor, faaliyetlerine öyle başlıyor, vergisini veriyor ve denetimlere açık.

Legal zeminde çalışan ve kamuoyunun takdirini kazanmış bu yapı ve kurumlarını tartışmaya açan ve töhmet altında bırakanlar hakkında.. ismi geçen kurum ve yöneticileri suç duyurusunda bulunur.. maddi ve manevi tazminat davaları açarlır mı bilemiyorum?

Ama bildiğim bir şey var ki vatanımıza göz dikmiş şer odakları fırsat kolluyor, içeride iş birliği yaptıkları kuklaları ile birlikte sürekli bir senaryo ile sahne alıyorlar..  şuan hedeflerinde ise cemaat ve tarikatlar var.

Sol-sağ, Alevi-Sünni, Türk-Kürt demeden vatanını seven ve fitne odaklarına karşı koyacak irade sahipleri bir araya gelmeli, birlikte istişare ederek bu tuzağı bertaraf etmelidir..

Burada en büyük sorumluluk Sayın Cumhurbaşkanına düşüyor..

Cemaat ve tarikatların ciddi bir iç muhasebeye ihtiyaçları olduğunu sürekli dile getiriyoruz.. bir sonraki yazımızda bu konuyu ele alacağız.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.