Mahmut Eraslan

Mahmut Eraslan

Belediye Başkanlarını uyarıyoruz.

Belediye Başkanlarını uyarıyoruz.

Belediye Başkanlarını uyarıyoruz.

Vatandaş iradesini sandıklara yansıttı. Adana büyükşehir ve ilçelerde CHP, AK Parti ve MHP olmak üzere üç partiye yetki ve görev verdi. Sonuçlar Adana'mıza, tüm belediye başkan ve meclis üyelerine hayırlı olsun.

Belediye başkanlarımızın biran evvel kolları sıvayıp işe koyulmaları gerekiyor fakat ilk iş olarak belediye etrafını sarmış olan eş dost arkadaş akraba torpil bekleyenlerin biran evvel dağıtılması lazım.

Belediye başkanlarımız her devrin insanı olan fırsatçılara artık dur demeli hiçbir imkan vermemelidir.

İşinin ehli, ehliyet sahibi hasbi insanların önleri açılmalı, bu kez dürüst insanlara fırsat verilmelidir.

Yetki verilen bürokratlar süreç içerisinde hakkında şikayetler artmış, görevini kötüye kullandığı konuşuluyorsa, idare etmeyin gereğini yerine getirin.

Sizin başarılı veya dürüst olmanız yetmiyor sizi temsil eden insanlarda bir o kadar önemli.

Büyükşehir ve ilçe belediye başkanları bir araya gelerek istişarelerde bulunulmalı, seçim sürecinde verilen vaatler yerine getirilmeli, seçim süresi boyunca ziyaret edilen ev, esnaf ziyaretleri sürdürülmeli, sokakların sesine kulak verilmeli.. Bunlar, söylem sahiplerinin samimiyet testi açısından önemlidir.

Belediye başkanlarımız! Adana hak ettiği hizmeti maalesef yeterince alamadı bunu en iyi sizler biliyorsunuz. Geri kalmış bir şehri ve ilçelerini karnaval, festival, ramazan etkinlikleri ile ileriye taşıyamazsın. Kaldı ki bu sizlerin asli görevi veya işiniz değil. İnsanlarımızın işe, aşa, ekmeğe ihtiyaçlarının olduğu bir ortamda eğlenceyi bir kenara bırakmakta fayda var.

Ramazan, Mayıs ayının ilk haftası başlıyor. Bu arınma ve dayanışma ayında yine işi müzik ve eğlenceye döküp organizasyon şirketlerinin ceplerini doldurup onları ihya etmek yerine yetim öksüz ve yardıma muhtaç insanlara odaklanmak ve yardım ulaştırmak en güzel hizmetlerden bir tanesi olacaktır.

Çadırı kurup aş dağıtmak yerine evlerinde aç olan yetim öksüz ve ihtiyaç sahibi insanların evlerine gıda kolileri ve bayramlıkların ulaştırılması daha isabetli ve hayırlı bir iş olacaktır.

Yardımları belediye, sosyal yardımlaşma vakfı, Kızılay, yardım dernekleri, müftülük ve kaymakamlıktan oluşturulacak bir tertip heyeti ile koordineli bir şekilde hiç bir bölge ve insan ayrımı yapmadan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırabiliriz.

En büyük sorunlarımızdan birisi olan trafik, alt ve üst geçitler, yol kaldırım, alt yapı, tamir işleri yaz ayının gelmesiyle birlikte Adana’nın büyük oranda boşalmasını fırsat bilerek bu üç aylık zaman dilimini değerlendirmekte fayda var.

Belediye başkanlarımız ve meclis üyeleri istişare uyarı ve önerilere açık olmalarında fayda vardır çünkü sizler belediyenin sahipleri değil emanetçilerisiniz.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Mahmut Eraslan Arşivi