'Birilerinin iddia ettiği gibi bu bir Türk-Kürt savaşı değildir..'

'Birilerinin iddia ettiği gibi bu bir Türk-Kürt savaşı değildir..'

- Adana iHH ve ASİM Başkanı Mahmut Eraslan: "Milletimiz dün olduğu gibi bugün de bölgede barışın teminatıdır"

- Birilerinin iddia ettiği gibi bu Türk-Kürt savaşı da değildir. Türkü, Kürdü, Arabı, Lazı, Çerkesi ve diğer tüm ırklarıyla Anadolu'da yaşayan insanlar kardeştir.

- Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM) Barış Pınarı Harekatı’na dua ile destek verdi.

Adana’da ikindi namazını müteakip Ulu Cami önünde toplanan ASİM mensupları, devam eden Barış Pınarı Harekatı’na destek açıklaması yaptı. ASİM Başkanı Mahmut Eraslan Türkiye’nin Suriye iç savaşından kaçan milyonlarca masum insana kucak açtığını belirtti.

Adana iHH ve ASİM Başkanı Mahmut Eraslan:

"Bulunduğu coğrafyada gerek ekonomik, gerek askeri gerekse siyasi gücüyle dosta güven verip düşmana korku salan Türkiye, son yıllarda dünyanın şımarık çocuğu İsrail'in arz-ı mevud hayalinin bir tezahürü olan olayların ardından bölgemizde değiştirilmek istenen sınırlara ve oluşturulmak istenen yapılara karşı çıkmış ve tüm gelişmelerin ardından oyun kurucu olarak rol üstlenmiştir.
Tarihin hiç bir döneminde sömürge anlayışını benimsemeyen ve emperyalist yaklaşımı elinin tersiyle iten milletimiz dün olduğu gibi bugün de bölgede barışın merkezi konumundadır.
Yüzyıllardır mazlumların hamisi konumundaki Anadolu halkı son dönemlerde Afganistan, Bosna, Irak ve Suriye'den milyonlarca mazlum mülteciyi bağrına basmış, onları kardeş bilmiş ve kucaklamıştır.
Tüm bunlara rağmen dünyanın bir ucundan gelen küresel güçler ile onların bölgedeki temsilcileri şer saçmış ve bölge halklarını adeta kobay olarak kullanarak ilk kez denediği bombalar ve akla hayale gelmeyecek işkenceler ile katletmiştir
Barıştan her geçen gün uzaklaşan bölgede yerleşim yerleri adeta hayalet şehirlere dönmüş ve sivillerin ölümleri sadece sayısal bir veri hüviyetine dönmüştür.
Bütün bu yaşananlara maddi ve manevi olarak göğüs geren ülkemiz özellikle terör örgütlerinin sınırlarımıza yerleştirilmesi planlarına yönelik tavrını net bir şekilde ortaya koymuş ve önce Fırat Kalkanı ardından Zeytin Dalı Harekâtları ile coğrafyanın kaderini değiştirmiştir. Bugün bu Harekatların gerçekleştirildiği bölgelerde spesifik olayların dışında barış ve huzur hakimdir.
Son bir kaç yıldır terör örgütlerini kuran, destekleyen ve palazlandıran emperyalist güçlerle süren siyasi müzakerelerden sonuç alınamayınca Türkiye için tek seçenek askeri çözüm olmuştur.

Türkiye elde ettiği siyasi tecrübeler ve inancından aldığı cesaretle şehadete koşan kahramanlarımız hem ülkemizin geleceği hem de mazlumların özgürlüğü adına Barış Pınarı Harekatı'nı başlatmış ve bugüne kadar başarıyla sürdürmektedir.
Elbette silah tacirlerinden ve onların karanlık adamlarından başka kimse savaşı istemez ancak bugün ülkemizin mücadelesi bir savaş değildir. Bu, insanlığın var olduğu günden bu yana gelen hak ile batılın mücadelesidir. Bu kavga, dünyaya hakim olmak isteyen siyonist-haçlı ile dünyayı kurtarmak isteyen hilalin kavgasıdır.

Birilerinin iddia ettiği gibi bu Türk-Kürt savaşı da değildir. Türkü, Kürdü, Arabı, Lazı, Çerkesi ve diğer tüm ırklarıyla Anadolu'da yaşayan insanlar kardeştir. Birbirinden kız alıp verecek kadar iç içe geçmiş, aile olmuş ve Anadolu Medeniyeti'ni kurarak farklı kültürlerin nasıl bir arada yaşabileceğinin dersini vermiştir. Bu medeniyetin oluşturduğu Anadolu irfanı dinini sormadan her zaman mazlumların yanında yer almış, bundan sonra da almaya devam edecektir.

Eğer inanıyorsanız üstün gelecek sizlersiniz müjdesini içine sindirmiş bir avuç imanlı insanın bu işe Allah rızası için giriştiğini görmek gerçeği arayan insanlar için zor değildir. Askerlerimizin terörden temizlediği bölgelerin kamuoyuna yansıyan fotoğrafları ile siyonist-haçlı güçlerin terör bahanesi ile operasyon yaptığı bölgelerin fotoğraflarına bakmak bile bu söylediklerimiz için yeterli kanıttır.

Gerek operasyonun amacı, gerek bugüne kadar uygulanış şekli ve gerekse operasyona karşı çıkanların niteliğine baktığımız zaman ülkemizin haklılığı bir kez daha ortaya çıkmaktadır..
Bu yüzden Adana'nın en büyük sivil toplum kuruluşlarının çatı oluşumu ASİM olarak biz, Barış Pınarı harekatını desteklediğimizi ilan ediyoruz.

Bu vesileyle, Barış Pınarı Harekâtı'nda kahraman askerlerimize ve asil milletimize başarılar diliyor, operasyonun başta bölge halkları olmak üzere, coğrafyamıza bir an önce barış getirmesini arzu ediyoruz.."dedi.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.